سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 22963
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیماری ای که دنبال کارمندان است
Print This Post

این بیماری یکی از شایع ترین اختلالات نخاعی، ناشی گرفتگی عصب است که می تواند به دلایلی نظیر زخم های عمیق بیماری‌های خاص و حاملگی ایجاد می شود.

به گزارش سلام دلفان ، بیژن فروغی، متخصص طب فیزیکی و توان بخشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: عامل اختلال گزگز دست‌ها، سندرم تونل کارپ می باشد این بیماری یکی از شایع ترین اختلالات نخاعی، ناشی از گیر افتادگی عصب است که تقریبا شش درصد افراد جمعیت را مبتلا می سازد.

 

وی افزود: درد ناشی از سندرم تونل کارپ، معمولا در شست، انگشت نشانه و انگشت میانی است گاهی ممکن است درد، در تمام انگشتان رخ دهد ولی نباید در پشت یا کف دست ایجاد شود همچنین در بیماران مبتلا به این بیماری، ممکن است کاهش قدرت، در هنگام اشیاء یا انجام برخی کارها نیز مشاهده شود.

 

 

دکتر فروغی گفت: گاهی، ممکن است بیمار با درد شبانه از خواب بیدار شود و برای رفع بی حسی دست به آن ضربه وارد کند.

 

 

وی همچنین در رابطه با درمان این بیماری، تصریح کرد: درمان سندرم تونل کارپ، باید براساس شدن آن باشد در مورد خفیف، درمان این بیماری، شش هفته تا سه ماه به طول می انجامد که می توان از آتل های مخصوص و دردهای استروئیدی استفاده کرد.

 

 

دکتر فروغی افزود: در موارد حادتر، علاوه بر مورد نام برده، از لیزر درمانی، مغناطیس درمانی و یا جراحی استفاده می شود.

 

 

وی در رابطه با پیش گیری از این بیماری گفت: افراد برای پیش گیری از این بیماری باید از حرکات مکرر اجتناب کنند در حین فعالیت وقتی را برای استراحت اختصاص دهند و همچنین از جایگزین صفحه کلیدها استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار