سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23110
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روزنامه آمریکایی: اسرائیل برای افراد نزدیک به ایران”لیست ترور” تهیه کرد
Print This Post

با ترور اللقیس ، تعداد گزینه های لیست ترور، کاهش یافت. او مسؤولیت پروژه ورود هواپیماهای بدون سرنشین از ایران به حزب الله لبنان را برعهده داشت.

به گزارش سلام دلفان، عصر ایران به نقل از روزنامه آمریکایی ورلد تریبیون در گزارشی نوشت: اسرائیل فهرست افرادی را برای ترور  افراد نزدیک به ایران تهیه کرده است. این فهرست شامل افرادی است که “پیشگامان نمایندگی ایران” توصیف شده اند.در همین ارتباط “رونین بیرگمان” تحلیلگر اسرائیلی نیز به روزنامه ورلد تریبیون گفت: دستگاه های اطلاعاتی امنیتی اسرائیل این فهرست را تهیه کرده اند. این فهرست شامل افراد برجسته از فلسطین و لبنان نیز هست.

بیرگمن اضافه کرد: حسن اللقیس فرمانده ارشد نظامی حزب الله لبنان یکی از افراد حاضر در فهرست ترور بود. با ترور وی، تعداد گزینه های لیست ترور، کاهش یافت. اللقیس یکی از کارشناسان ارشد فناوری در گروه حزب الله لبنان بود که مسؤولیت پروژه ورود هواپیماهای بدون سرنشین از ایران به حزب الله لبنان را برعهده داشت.

حزب الله لبنان قبل از این توانست یکی از هواپیماهای بدون سرنشین خود را وارد آسمان اسرائیل کند که با هدف گیری جنگنده های ارتش این رژیم روبه رو شد.

اللقیس چندی پیش در کنار منزل مسکونی اش در لبنان، مورد هدف مهاجمان مسلح ناشناس قرار گرفت و به شهادت رسید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار