سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23183
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بزرگترین وارد کننده انرژی جهان تا ۲۰۳۵
Print This Post

بر اساس گزارش چشم انداز انرژی ٢٠٣٥ شرکت بی.پی، چین به نخستین مصرف کننده نفت و دومین مصرف کننده گاز جهان تبدیل خواهد شد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از شینهوا، شرکت انگلیسی بی پی در گزارش سالانه خود از چشم انداز انرژی ٢٠٣٥ که روز چهارشنبه (٢٥ دی) منتشر شد، پیش بینی کرد چین با پیشی گرفتن از اروپا تا سال ٢٠٣٥ میلادی تبدیل به بزرگترین واردکننده انرژی جهان شود.

بی پی برآورد کرد مصرف انرژی جهان از سال ٢٠١٢ تا سال ٢٠٣٥ رشد ٤١ درصدی داشته باشد که از رشد ٥٥ درصدی بازه زمانی سال های ١٩٨٩ تا ٢٠١٢ آهسته تر است.

٩٥ درصد از این رشد جهانی مصرف انرژی مربوط به اقتصادهای نوظهور است و در این مدت مصرف انرژی در کشورهای توسعه یافته کاهش می یابد.

بر اساس گزارش بی پی تولید انرژی چین تا سال ٢٠٣٥ افزایش ٦١ درصدی خواهد داشت در حالی که رشد مصرف نیز ٧١ درصد خواهد بود.

سهم کشور چین از تقاضای جهانی انرژی تا سال ٢٠٣٥ از ٢٢ درصد به ٢٧ درصد می رسد و وابستگی آن به واردات نیز از رقم ١٥ درصد کنونی به ٢٠ درصد خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، با کم شدن سهم ذغال سنگ در سبد انرژی چین از ٦٩ درصد به ٥٢ درصد، دو برابر شدن سهم گاز طبیعی و رسیدن به ١٢ درصد و باقی ماندن سهم نفت در سطح ١٨ درصد، این سبد با تحول روبرو خواهد شد.

براساس پیش بینی بی پی ، چین تا سال ٢٠٢٧ از ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت و از روسیه به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ گاز دنیا بعد از آمریکا پیشی خواهد گرفت.

این گزارش دلیل رشد سریع پیش بینی شده برای مصرف انرژی را رشد ١٢٠ درصدی مصرف در بخش حمل و نقل می داند که سریع ترین نرخ رشد را در میان دیگر بخش ها داراست.

همچنین بنا به این گزارش سهم نفت تا سال ٢٠٣٨ با وجود کاهش از ٩٠ درصد به ٨٢ درصد همچنان سوخت غالب بازار خواهد بود و سهم گاز در این بازار از پنج درصد به ١٢ درصد می رسد.

باب دادلی، مدیرعامل شرکت بی پی ابراز اطمینان کرد، تولید انرژی با توجه به روندهای جدید در فناوری های جهانی، سرمایه گذاری و سیاست قادر خواهد بود خود را با سرعت مصرف آن سازگار کند.

وی گفت: شکل های جدید انرژی مانند گاز شیل، نفت سخت و انرژی های تجدیدپذیر سهم قابل توجهی در رشد عرضه جهانی نفت خواهند داشت. بهره وری انرژی بدون هیچ کاستی در نتیجه جهانی سازی و رقابت به رشد خود ادامه می دهد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار