سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23230
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » احتمال دیدار کری و روحانی در داووس
Print This Post

یک روزنامه آمریکایی از احتمال دیدار جان کری وزیر خارجه آمریکا با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس خبر داد.

به گزارش سلام دلفان ، مهر به نقل از وال استریت ژورنال نوشت: منابع آگاه می گویند امکان دیدار “جان کری” وزیر خارجه آمریکا با دکتر “حسن روحانی” رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد که طی هفته جاری در داووس برگزار خواهد شد، وجود دارد.

این در حالی است که مقامات وزارت خارجه از جمله “جن ساکی” سخنگوی آن از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده اند. با این حال ناظران از این دیدار به عنوان فرصت مغتنمی برای دو طرف جهت گفتگو در خصوص موضوعات مورد اختلاف در منطقه و نیز گشودن پنجره روابط دوجانبه دیپلماتیک یاد می کنند.

بر این اساس کری از فردا سه شنبه برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 در شهر بندری مونترو راهی سوئیس می شود. این در حالی است که موضوع دعوت از ایران برای شرکت در این نشست با بحث و جدل برخی کشورها و گروه های شرکت کننده در آن، مواجه شده است.

گفتنی است هر چند آمریکا در صف مخالفان حضور ایران در ژنو 2 قرار دارد اما وزیر خارجه این کشور پیش از این در اظهارات رسمی خود با اشاره به نفوذ ایران در سوریه بر نقش مهم تهران در حل بحران این کشور صحه گذاشته است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار