سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23238
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یورش مسیحیان به محله‌های مسلمان نشین آفریقا + تصاویر
Print This Post

خشونتهای مرگبار در آفریقای مرکزی صحنه های تکان دهنده ای برجا می‌گذارد. این جنایات در برابر چشمان بی‌اعتنای سربازان فرانسوی و بدون مداخله آنان صورت گرفت.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ابنا، مسیحیان آفریقای مرکزی بلافاصله پس از استعفای رییس جمهور آفریقای مرکزی در چاد همسایه شمالی، با تشکیل تیم های چندین نفره به طرف محله های مسلمان نشین حمله کردند و هم اکنون به تسویه حسابهای شخصی و مذهبی مشغولند.در شهر بانگی خبرنگاران شاهد کشاندن جسد یکی از اتباع مسلمان آفریقای مرکزی بر روی زمین توسط گروهی از شبه نظامیان بودند. آنان این قربانی را همانند غنیمتی جنگی به رخ دیگران می‌کشیدند.

جسد دیگری در پایتخت به آتش کشیده شد و عده‌ای به سمت آن سنگ پرتاب کردند. این دو قتل در واکنش به ربوده شدن یک راننده تاکسی مسیحی در روز شنبه صورت گرفت.

در محله های دیگر، خشونتها با شدت بیشتری پیگیری شد. در شهر «بوالی» در فاصله 90 کیلومتری شمال غربی بانگی، درگیریها چندین کشته بر جا گذاشت.

یکی از ساکنان این شهر گفت: مردم برای قتل ما اینجا آمدند. ما فرار کردیم و  به اینجا پناه بردیم تا نجات یابیم. آنها می گویند می خواهند ما را قطعه قطعه کنند. حتی در این اردوگاه نیز آنها تهدید کرده اند ما را به قتل خواهند رساند.

افراد مسلح دیشب هم 23 مسلمان از جمله سه کودک را در جمهوری آفریقای مرکزی به قتل رساندند و 20 تن را نیز زخمی کردند.

سازمان غیردولتی “کودکان را نجات دهید” در بیانیه ای اعلام کرد: کاروانی از مسلمانان در مرز کامرون مورد حمله قرار گرفتند.

به گفته شاهدان، نیروهای اعزامی ارتش فرانسه و نیروهای اعزامی اتحادیه آفریقا به جمهوری آفریقای مرکزی نیز نمی توانند امنیت را در این کشور برقرار کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار