سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2338
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » بیش از ۶۸ درصد ثبت‌نام‌کنندگان تایید صلاحیت شده‌اند
Print This Post
سخنگوی شورای نگهبان:
به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، مطابق تبصره 3 ماده 52 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در صورتی که نظر هیأت مرکزی نظارت مبنی بر رد صلاحیت داوطلبانی ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، مطابق تبصره 3 ماده 52 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در صورتی که نظر هیأت مرکزی نظارت مبنی بر رد صلاحیت داوطلبانی باشد که صلاحیت آنان مورد تأیید هیأت اجرائی مرکز حوزه انتخابیه قرار گرفته است، داوطلبان می توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم نمایند. شورای نگهبان 20 روز پس از اظهار نظر هیأت مرکزی نظارت نظر قطعی و نهایی خود را درخصوص تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور اعلام خواهد کرد.

بر پایه این گزارش، زمان آغاز مهلت 20 روزه دریافت شکایات و رسیدگی به صلاحیت ها در شورای نگهبان دوم بهمن بود که امروز ۲۱ بهمن پایان می پذیرد و شورای نگهبان نتایج نهایی بررسی‌ها را به وزارت کشور اعلام می‌ کند تا توسط وزارت کشور به فرمانداری‌ها جهت ابلاغ به نامزدها ارسال شود.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که تا دیروز(پنج شنبه) بیستم بهمن مجموعا صلاحیت بیش از 3 هزار و 320 نفر از نامزدها تایید شده‌ است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: با توجه به اینکه امروز جمعه آخرین روز مهلت رسیدگی به شکایات نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است آمار تایید صلاحیت‌ شدگان از این تعداد نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

بنا به گفته وی، با توجه به آمار ثبت‌نامی‌ها برای انتخابات مجلس نهم بیش از ۶۸ درصد ثبت‌نام‌کنندگان تایید صلاحیت شده‌اند.

آن دسته از نامزدهای انتخابات مجلس که صلاحیت آنها توسط هیئت های اجرایی و نظارت تائید شده بود، اما در مرحله بررسی در شورای نگهبان صلاحیت آنها تایید و یا احراز نشد،‌از پایان زمان مهلت فعلی رسیدگی به شکایات به مدت سه روز فرصت دارند شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورا در مدت هفت روز موظف به رسیدگی به اعتراض آنها است.

دوم اسفندماه زمان قطعی اعلام  نهایی بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار