سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23414
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جان‌کری: توافق اجرا نشود حمله می‌کنیم/ کدام وزیر دولت از ابطال انتخابات می‌گفت؟
Print This Post

رفتار آمریکایی‌ها به عنوان اصلی‌ترین طرف ایران در توافق ژنو، در قبال این توافق و پلمب تاسیسات هسته‌ای ایران است. همزمان با پلمب آبشارهای غنی‌سازی 20 درصدی و آغاز از بین رفتن ذخیره 196 کیلوگرمی اورانیوم 20 درصد، آمریکایی‌ها در اقدامی زشت…

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق روزنامه‌های کشور، در لابه‌لای اخبار و مطالب تولیدی خود، به نکات، اخبار و مفاهیمی اشاره می‌کنند که انتخاب و بازنشر آنها می‌تواند مورد علاقه مخاطبان یک رسانه باشد. آنچه در ادامه می‌خوانید گزیده‌ای از مطالب امروز روزنامه‌های کشور به انتخاب خبرنگاران گروه سیاسی مشرق است.

***

استارت زودهنگام کارگزاران و مشارکت برای انتخابات 94

عضو حزب منحله مشارکت گفت: موضع جریان متبوع وی ائتلاف حداکثری با مطالبات حداقلی است.

بر اساس گزارش کیهان، سعید شریعتی در مصاحبه با سایت شبکه ایران گفت: در حال حاضر باید رویکرد ائتلاف حداکثری با مطالبات حداقلی در انتخابات ریاست‌جمهوری اعمال شود، گسترده‌تر شود. همان‌طور که در 24 خرداد می‌گفتیم باید مطالباتمان را کنترل و زمانبندی کرده و بر مدار و محور یک شعار که همان آشتی ملی و وحدت ملی است حرکت کنیم. امروز هم باید بر موفقیت دولت روحانی تاکید کنیم. به دلیل اینکه هر تفرقه‌ای هزینه‌بردار است. شریعتی در ادامه به بحث‌هایی مبنی بر عبور از روحانی اشاره کرد و گفت: ایشان هیچ‌وقت لیدر جریان حامی‌اش نبوده و خودش هم چنین ادعایی ندارد. در ضمن باید بر این نکته تاکید کرد که اغلب حامیان روحانی خیلی قبل‌تر از روحانی پیش‌تر رفته بودند و مطالباتشان جلوتر از روحانی است، اما در 24 خرداد بر اساس عقلانیت حاکم بر جریان اصلاحات آگاهانه و برای به دست آوردن پیروزی به این نتیجه رسیدند که عقب بنشینند و پرچم را به دست روحانی دهند. به همین دلیل تا اطلاع ثانوی بحث عبور از روحانی مطرح نخواهد بود چرا که وجدان جمعی و عقلانیت سیاسی موجود در جبهه حامیان دولت روحانی افزایش سطح مطالبات و بالا بردن توقعات در جامعه را در درون خود اصلاح خواهد کرد مگر اینکه خود دکتر روحانی از مواضع و تعهدات خود عقب‌تر برود که به طور خود به خودی عبور از روحانی اتفاق خواهد افتاد.
شریعتی درباره بحث‌هایی مبنی بر مطرح شدن سر لیستی ناطق نوری و عارف گفت: این دو بزرگوار مورد احترام هستند و خوشبختانه واقعیت این است که ناطق نوری طی 8 سال قرابتی با جریان اصلاحات پیدا کرده است، در واقع باید گفت طی این سال‌ها نیروهای با هویت و اصیل کشور با هم ارتباط وثیق‌تری پیدا کردند و در این میان آقای ناطق نوری یکی از چهره‌های اثرگذار ملی ماست.
وی همچنین در مصاحبه با سایت تدبیر درباره تدارک اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس گفته است: تا آنجا که من مطلعم گروه‌های اصلاح‌طلب مانند کارگزاران و مشارکت مشغول فعالیت‌اند و تلاش می‌کنند یک ارزیابی دقیقی از اتفاق‌های سیاسی، شرایط دو سال آینده کشور و مسیری که منتهی به انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی می‌شود، داشته باشند.

دستور دولت براي پرداخت هزار ميليارد به مباشرين ذخيره سازي کالا

خراسان نوشت: پس از آنکه مصوبه دولت سابق مبني بر تکليف سازمان هدفمندسازي يارانه ها نسبت به پرداخت مبلغ هزار ميليارد ريال به منظور تامين ضرر و زيان مباشرين طرح ذخيره سازي کالا به دليل مغايرت با برخي قوانين، متوقف ماند، دولت يازدهم اخيرا با صدور مصوبه اي که توسط معاون اول رييس جمهور به دستگاههاي مربوطه ابلاغ شده، ضمن اصلاح اين مصوبه، دستورات لازم را براي پرداخت اين مبلغ فراهم کرده است.

روایت کدخدایی از رد صلاحیت هاشمی

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی پیشین شورای نگهبان در برنامه تلویزیونی شناسنامه در مورد موضوع بررسی صلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات 92 و ردصلاحیت او گفت: وقتی دیدیم اجمالا رای لازم وجود ندارد، من با برخی از آقایان که می‌دانستم با او ارتباط دارند تماس گرفتم و گفتم اگر می‌شود ایشان خودشان انصراف دهند تا مشکلی هم ایجاد نشود. این افراد هم گفتند بعید است هاشمی این کار را انجام دهند، اما بازهم با او صحبت کردند و در نهایت گفتند که ایشان انصراف نمی‌دهند.

به گزارش روزنامه جام جم، وی افزود: وقتی این موضوع در شورای‌نگهبان مطرح شد، رای‌گیری نهایی صورت گرفت و او رای نداشت. بازهم در این مرحله برخی از آقایان اعضای شورای نگهبان جلسه‌ای داشتند و گفتند اگر می‌شود قبل از اعلام رسمی نظر شورا، این موضوع به اطلاع ایشان برسد. مساله به بنده واگذار شد، یکی این‌که با آقای لاریجانی (رئیس مجلس) صحبت کردم و گفتم اگر می‌شود شما این مساله را منتقل کنید. یکی هم جناب آقای روحانی بودند که دعوتشان کردم که وضع خودشان را به ایشان اعلام کردیم و هم خواهش کردیم موضوع را با آقای هاشمی در میان بگذارند. او هم گفت اگر می‌شود در این مورد تجدیدنظری داشته باشید که ما گفتیم امکان این کار وجود ندارد و خواهش کردیم که این پیام را به آقای هاشمی برسانند.

کدخدایی ادامه داد: فردای آن روز آقای لاریجانی به دیدار آقای جنتی آمد و گفت به صورت حضوری با آقای هاشمی صحبت کرده‌ و ایشان حاضر به انصراف نیست. روحانی هم به من گفت من هم صحبت کرده‌ام و آقای هاشمی این موضوع را قبول نکرده‌اند که در نهایت ما این موضوع را به صورت رسمی اعلام کردیم.

پاسخ جان کری به حسن نیت دولت روحانی: توافق اجرا نشود حمله می‌کنیم!

وطن امروز نوشت: وقتی تصاویر تلویزیونی حضور بازرسان آژانس در نطنز و فردو را نشان دادند که آبشارهای غنی‌سازی 20 درصدی ایران را پلمب می‌کردند؛ این ذهنیت در میان تمام ایرانیان تثبیت شد که نخستین گام توافق ژنو با عقب‌نشینی ایران از پیشرفت‌های هسته‌ای خود همراه شد. اکنون در ایران همگان توافق ژنو را مترادف با پلمب بخشی از حقوق هسته‌ای خود می‌دانند. اما موضوع دیگری که همزمان افکار عمومی در داخل کشور در حال رصد و ارزیابی آن هستند، رفتار آمریکایی‌ها به عنوان اصلی‌ترین طرف ایران در توافق ژنو، در قبال این توافق و پلمب تاسیسات هسته‌ای ایران است. همزمان با پلمب آبشارهای غنی‌سازی 20 درصدی و آغاز از بین رفتن ذخیره 196 کیلوگرمی اورانیوم 20 درصد، آمریکایی‌ها در اقدامی زشت بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل را وادار به پس گرفتن دعوتنامه ایران برای حضور در اجلاس ژنو 2 کردند تا نشان دهند توافق هسته‌ای به هیچ‌وجه در سیاست‌های ضدایرانی کاخ سفید تاثیری نداشته است.

دردسرهاي ورود يک دستگاه آمبولانس به کشور

خراسان نوشت: بنابر بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي که بر اساس درخواست تعدادي از خيرين صورت گرفته، مشخص شده در حالي که ورود و ترخيص يک آمبولانس اهدايي از سوي خيرين خارج کشور به يکي از بخش هاي بهداشتي و درماني اقدام پيچيده و سخت اداري محسوب نمي شود، اما به علت اشتباهات تعدادي از دستگاههاي اجرايي و نامه نگاري هاي نادرست آنها براي دريافت مجوزهاي مربوطه، اين دستگاه آمبولانس مدتهاست اجازه ترخيص پيدا نکرده است.

هشدار اعضای شورای شهر به سیاست‌بازان

اعضاي شوراي شهر: سياسي‌‌بازان به جنجال‌سازی درباره حادثه‌اي كه در حال بررسي است پايان دهند!

به گزارش روزنامه تهران امروز، در ادامه جنجال‌سازي‌هاي سياسي بر سر حادثه تاثربرانگيز آتش‌سوزي در خيابان جمهوري، چند عضو شوراي شهر تهران طي اظهارات جداگانه از اين سياسي‌كاري‌ها انتقاد كرده و خواستار آن شده‌اند تا سياسي‌كاران اجازه بدهند ابعاد حادثه طبق معيارهاي كارشناسي بررسي شود. هفته گذشته بر اثر سانحه آتش‌سوزي در يك كارگاه پوشاك در خيابان جمهوري دو تن از بانوان زحمت‌كش در اين كارگاه خود را از طبقه پنجم به پايين پرتاب كردند كه متاسفانه جان خود را از دست دادند.

در اين راستا شهردار تهران دستور بررسي كارشناسي موضوع را صادر كرده و قول داده نتيجه ظرف 15 روز اعلام شود. البته ساير نهادها مانند دولت و مجلس و سازمان بازرسي هم به موضوع ورود پيدا كرده‌اند و حتي دادستان تهران دستور بازداشت دو مسئول آتش‌نشاني را هم صادر كرده است ليكن در اين ميان برخي رسانه‌ها به جنجال‌سازي سياسي پرداخته و فضا را به قدري عليه مديريت شهري تهران آلوده كرده‌اند كه حتي صداي برخي از اصلاح‌طلبان شورا در مخالفت با جنجال‌سازان سياسي را هم درآورده است. چند عضو شوراي شهر هم درباره پيامدهاي چنين جنجال‌سازي‌هايي هشدار داده‌اند.

خبر کیهان درست بود وزیر علوم صداقت نداشت

انتشار حکم برکناری مدیرکل حراست وزارت علوم، بار دیگر بی‌صداقتی فرجی دانا را به اثبات رساند. “کیهان” و برخی رسانه‌ها روز سه‌شنبه از  برکناری سیدحسین حجازی مدیرکل حراست وزارت علوم توسط فرجی دانا خبر داده و خاطرنشان کرده بودند که این اقدام به خاطر مخالفت حجازی با به کارگماری فتنه‌گران صورت گرفته است. اما روز چهارشنبه فرجی دانا در مصاحبه با «خانه ملت» شایعه برکناری رئیس حراست را رد کرد و گفت خبر رسانه‌ها کذب محض و شایعه است.او همچنین گفته بود: هیچ تغییری در ریاست مرکز حراست این وزارتخانه اتفاق نیفتاده است.

با این وجود روز پنجشنبه حکم وزیر علوم برای تصدی ریاست حراست از سوی داریوش سلیمی منتشر شد که نشان می‌داد فرجی دانا برای چندمین بار بی‌صداقتی به خرج داده و دروغ گفته است. وی در مجلس و در جریان اخذ رأی اعتماد نیز خود را منزه از فتنه‌گران جلوه داد و وعده کرد که فتنه‌گران را به کار نگیرد. اما پس از حسن ظن نمایندگان مجلس و کسب رأی اعتماد آنان، عناصر فتنه‌گر را در سطوح معاونین وزارت (نظیر توفیقی و…) به کار گماشت براساس اعلام وزارت اطلاعات، برخی از این انتصاب‌ها با وجود مخالفت وزارت اطلاعات صورت گرفته است.

فرجی دانا همچنین بالغ بر 23 رئیس دانشگاه و پژوهشگاه را برکنار کرده و اغلب از جریان حامی فتنه بر این مناصب گماشته است. وی هم یک کارت زرد تذکر از مجلس گرفته و مورد  اعتراض شدید نمایندگان اصولگراست. گفته می‌شود کسانی چون «ف-ر» عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم که صلاحیت وی در انتخابات مجلس نهم و شورای شهرچهارم تهران رد شده و دارای پیوند با برخی سران فتنه است، در فهرست انتصاب‌های فرجی دانا قرار دارند.

روحانی ستاره امسال داووس

ایران نوشت: خبر اول این که حضور روحانی در اجلاس داووس مورد توجه ویژه رسانه‌های خارجی قرار گرفته است. واشنگتن پست نوشت: هیچ چیز بهتر از حضور روحانی رئیس‌جمهوری ایران در اجلاس داووس، سیاست فاجعه بار دولت اوباما در قبال ایران را به نمایش نگذاشت. به گزارش انتخاب، این روزنامه نوشت: زمانی باراک اوباما رجزخوانی می‌کرد و می‌گفت ایران در انزوا قرار دارد. درحالیکه اکنون روحانی در داووس لبخند می‌زند و با سران جهان دیدار می‌کند و با نمایندگان شرکت‌های خارجی توافق می‌کند. روزنامه حریت نیز در گفت وگو با رئیس‌جمهوری ایران در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس نوشت: ستاره امسال داووس، بی‌شک روحانی است. پیش از این نیز رسانه‌های آلمانی و الجزیره گفته بودند که حضور روحانی در این اجلاس یک نقطه عطف است و حتماً اجلاس را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

واکنش نتانیاهو به سخنان روحانی

ایران نوشت: خبر دیگر این که نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهوری ایران در کنفرانس «داووس»، مدعی شد که او به نمایش فریبکاری ایران ادامه می‌دهد؛ از صلح در خاورمیانه حرف می‌زند اما حاضر نیست اسرائیل را به رسمیت بشناسد. به گزارش فارس، بنیامین نتانیاهو گفت: جامعه بین‌الملل نباید فریب ایران را بخورد و باید از توانمندی ایران برای تولید سلاح‌ هسته‌ای جلوگیری به عمل آورد. روحانی غرب را فریب می‌دهد تا برنامه تسلیحاتی ایران را پیش ببرد.

کدام وزیر روحانی از ابطال انتخابات می‌گفت؟

روزنامه وطن امروز نوشت: عباسعلی کدخدایی سخنگوی سابق شورای نگهبان در برنامه تلویزیونی شناسنامه درباره برخی زوایای فتنه 88 اظهار نظر کرده است. دراین برنامه مشاور دبیرشورای نگهبان با اشاره به اینکه روز جمعه‌ای که انتخابات برگزار شد، یکی از نامزدها اعلام کرد که من با اکثریت زیادی از آرا برنده انتخابات هستم، اظهار داشت: فردای آن روز (شنبه) اعلام کردند که ما به روند انتخابات اعتراض داریم و خواستار ابطال انتخابات هستیم! چیزی که در کشور ما سابقه نداشته است. اینکه بگویند به خاطر تقلب در انتخابات باید آن را ابطال کرد در هیچ کشوری سابقه ندارد.

کدخدایی افزود: تقلب نیاز به مدرک دارد. یک روز قبل از انتخابات، نماینده یکی از نامزدها که الان هم وزیر است نزد من آمد و گفت ما به انتخابات اعتراض داریم، چون یکی از نامزدها در مناظره با لحنی بد صحبت کرده است. وی ادامه داد: ما گفتیم این چیزی نیست که بخواهیم ایراد بگیریم، اما ایشان اصرار داشت که صلاحیت آن نامزد به دلیل اینکه در مناظره با آن لحن صحبت کرده، باید رد شود. ما گفتیم برای رد صلاحیت نیازمند ادله محکمی هستیم اما ایشان گفتند چون در آن مناظره مطالب توهین‌آمیزی بیان شده، باید رد صلاحیت شود. ما هم در پاسخ گفتیم اگر توهین صورت گرفته باید به قوه‌قضائیه ارجاع داده شود و قوه‌قضائیه نظر خود را بیان کند.

 

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار