سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23416
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نشانه‌هایی که “سرطان” را فریاد می‌زنند
Print This Post

سرطان یکی از بیماری‌ها است که با نشانه‌هایی خود را به ما نشان می‌دهد.

به گزارش سلام دلفان، دکتر آزاده متخصص انکولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: متأسفانه تفریح مردم کشور ما شده رفتن به رستوران‌های فست فود و در کنار آن کشیدن سیگار و قلیان و تا زمانی که این رفتار‌ها در جامعه دیده می‌شود، آمار مبتلایان به انواع سرطان‌ها نیز روز به روز افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: اگر مردم از فست فود‌ها استقبال می‌کنند پس حداقل در تهیه آن‌ها از مواد با کیفیت استفاده شود تا کمی از مضرات آن‌ها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در کشور‌های اروپایی میزان مرگ و میر ناشی از سرطان بسیار کاهش یافته است گفت: این کاهش مرگ و میر نتیجه سه دهه سیاست گذاری و تحقیق است در حالی که هیچ‌گاه در کشور ما برای این موضوع وقت گذاشته نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر این سبک زندگی اشتباه که اکنون در جامعه ما رواج دارد، ادامه پیدا کند، آمار سرطان در کشور ما نود هزار نفر در سال است و حدود ۵درصد میلیون نفر ازجامعه ما مبتلا به سرطان هستند، تا یک دهه آینده دو برابر خواهد شد.

آزاده افزود: مردم با ید علائم سرطان را بشناسند، مثلاً هر گونه توده در سینه را جدی بگیرند و یا اگر در هنگام سرماخوردگی دچار حالات عجیب می‌شوند، بی‌دلیل لاغر می‌شوند، دچار خونریزی دستگاه گوارش می‌شوند، خال‌هایی دارند که مرتب خونریزی می‌کنند و یا مرتب و بی‌دلیل دچار ورم شکم می‌شوند، فوراً به پزشک مراجعه کنند.

این متخصص انکولوژی در پایان گفت: وظیفه اصلی رسانه، اطلاع رسانی درمورد پیشگیری از سرطان و از بین بردن ترس مردم در مورد این بیماری است.
مردم باید بدانند که سرطان در اکثر موارد قابل درمان است، ‌اگر هم درمان پذیر نبود به راحتی می‌توان از آن پیشگیری کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار