- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

تیم ترورکننده شهید اسدی شناسایی شد

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان معاون آفریقا و عربی وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید اسدی دیپلمات به شهادت رسیده ایرانی در یمن در مسجد نور درباره نشست ژنو 2 که در روزهای گذشته برگزار شد گفت: گروه های بین المللی و منطقه ای که در نشست حضور یافته بودند اختلاف دیدگاه های بسیاری داشتند برخی از طرف ها به دنبال این بودند که به فعالیت های تروریستی در سوریه خاتمه داده شود و برخی به دنبال این بودند که بشار اسد از قدرت برکنار شود.

وی افزود: این اختلاف فراوان دیدگاه در کنار عدم برنامه ریزی واقع بینانه نسبت به آن چه در سوریه می گذرد باعث شد تا بخش شوی سیاسی تقریباً به خوبی انجام شود اما بخش جوهری و اصلی گفتگوهای سوری- سوری با اختلاف دیدگاه های فراوان روبرو باشد. البته ما اطلاعاتی مبنی بر این داریم که طرف های سوری از این که در مقابل هم بنشینند و صحبت کنند طفره رفته اند و تلاش های آقای اخضر ابراهیمی و دبیرکل تا این لحظه موفق نبوده است.

امیرعبداللهیان در این باره که نبود ایران تا چه اندازه موجب شد ژنو 2 به نتیجه غایی نرسد تصریح کرد: جمهوری اسلامی این به عنوان یکی از طرف های موثر در حل سیاسی سوریه دارای مواضع مشخص و روشنی بود ما معتقد هستیم که فرصت داریم طرح را در آینده دنبال کنیم  و قطعاً مکانیزم آن محدود در ژنو 2 نخواهد بود.

وی گفت:  نگاه غیرواقع بینانه برگزار کنندگان ژنو 2 منجر به این خواهد شد که نشست به نتیجه روشن و مشخصی نرسد و شاید به صراحت بتوان گفت نشست ژنو 2 در حالی که کامل برگزار نشد برای ادامه کار شکست خورده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه درباره پیگیری های صورت گرفته درباره دیپلمات ایرانی به شهادت رسیده در یمن گفت: تیمی که نسبت به ربایش و ترور شهید اسدی اقدام کرده شناسایی شدند و ما امیدواریم جزئیات بیشتر را مقامات دولت یمن به زودی اعلام کنند.

وی درباره نقش دولت عربستان گفت: کمیته تحقیقاتی و قضائی در این رابطه تشکیل شده و هم در یمن و هم ایران موضوع را با جدیت دنبال می کنند، یک طرف خارجی در ورای این ترورها قرار دارد. پس از روشن ابعاد به صراحت نام آن کشور را اعلام خواهیم کرد.