سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23455
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ظریف: برای سفر به عربستان آماده‌ام
Print This Post

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد ما خواهان برقراری ثبات و امنیت در منطقه هستیم و برای برقراری روابط حسنه با کشورهای عربی تلاش می کنیم.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، شبکه العربیه در حال برگزاری نشستی در خصوص ویژگیهای نهایی حل بحرانهای خاورمیانه در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس با حضور برخی مقامات خارجی از جمله دکتر ظریف وزیر  خارجه جمهوری اسلامی ایران است.

ناصر جوده وزیر خارجه اردن تاکید کرد ما بر ضرورت حل دیپلماتیک موضوع هسته ای  ایران تاکید می کنیم . وی از توافق هسته ای اخیر در خصوص موضوع هسته ای ایران حمایت کرد.

دکتر ظریف وزیر خارجه ایران در این نشست گفت من اولین سفر عربی خود را به کشور عراق انجام دادم(مجری العربیه : به کشور همپیمان خود رفتید) به اردن، عمان، سوریه و لبنان رفتم تا درباره اوضاع خاورمیانه گفتگو کنیم.

وی افزود ما خواهان برقراری ثبات و امنیت در منطقه و پایان خشونتها هستیم و برای برقراری روابط حسنه با کشورهای عربی تلاش می کنیم.

وزیر خارجه ایران خاطر نشان کرد برای سفر به عربستان سعودی در هر زمانی آماده  است.

وی گفت ما به روابط حسنه و خوب با همسایگان خود اهتمام داریم و معتقدم مسئله هسته ای، نقطه شروع و گشایش است و هیچ کس نباید در این خصوص نگرانی داشته باشد.

ظریف افزود ایران با غرب درباره موضوع هسته ای توافق کرد، چرا برخی کشورهای منطقه از این توافق نگران هستند.

احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه هم گفت روابط ایران و تریکه تاریخی است، مرزهای ما و ایران باثبات است و مناسبات تجاری و اقتصادی ادامه دارد.

مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق هم تاکید کرد بدون شک روابط حسنه ای میان عراق و ایران برقرار است.

وی در خصوص سوریه گفت معتقدم باید فرصتی برای ملت سوریه در خصوص تعیین سرنوشت فراهم شود.

ظریف در پاسخ به سئوال مجری العریبه در خصوص اینکه سال آینده اگر در داووس حضور پیدا کنند، اوضاع خاورمیانه چگونه خواهد بود؟ گفت  : باید واقع بین باشیم، معتقدیم ما در دو راهی هستیم که می توانیم هر راهی را انتخاب کنیم، ما باید برای تغییر اوضاع خاورمیانه تلاش کنیم. ما می توانیم سرنوشت و آینده خود را رقم بزنیم، باید گفتگو کنیم که به تفاهم دست یابیم، تلاش کنیم به آینده بهتر برسیم، می توانیم به آن برسیم.معتقدم سال آینده ممکن است پس از حل بحران سوریه در اینجا(داووس) حاضر شویم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار