سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23475
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » متن بیانیه نم درباره اجرای توافق ژنو
Print This Post

جنبش عدم تعهد درباره نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برنامه مشترک اقدام، در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از ایسنا، ، متن این بیانیه که در حمایت از نقش آژانس در زمینه نظارت بر اجرای توافق ژنو منتشر و توسط رضا نجفی نماینده ایران در آژانس به عنوان رییس تروئیکای نم قرائت شد، بدین شرح است:

«آقای رئیس

1- جنبش عدم تعهد مایل است مراتب تشکر خود را از آقای یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بخاطر گزارش وی در خصوص نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برنامه مشترک اقدام مندرج در سند GOV/2014/2 ابراز نماید.

2- جنبش عدم تعهد موضع اصولی خود مبنی بر اینکه دیپلماسی و گفتگو تنها راه برای حل بلند مدت موضوع هسته ای ایران می باشد، را تصریح می نماید. جنبش عدم تعهد همه کشورهای عضو را نسبت به مشارکت مثبت در این راستا، تشویق می نماید.

3- جنبش عدم تعهد مجددا از برنامه مشترک اقدام که بین ایران و EU3+3 در تاریخ 24 نوامبر 2013 در ژنو (مندرج در سندهای INFCIRCs/855 & 856) استقبال می کند و اعتقاد دارد که این برنامه به حل مسالمت آمیز موضوع هسته ای ایران مساعدت خواهد نمود.

4- جنبش عدم تعهد توجه می نماید که آژانس یک نقش اساسی برای نظارت و راستی‌آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برنامه مشترک اقدام دارد و بنا بر این از نقش آژانس در این زمینه حمایت می کند.

5- جنبش عدم تعهد در پی گزارش مدیر کل، به شکل مقتضی، در مورد اجرای اقدامات ذی ربط هسته ای برنامه مشترک اقدام به شورای حکام می باشد.

متشکرم آقای رئیس.»

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار