سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23645
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عارف: دولت‌ها نباید خود را قیم مردم بدانند
Print This Post

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه “عرصه سیاست و مدیریت کشور نباید هیچگاه خالی از تفکر اصلاح­‌طلبی شود”، تاکید کرد: باید غوغاسالاری، افراط گری و رانت‌طلبی از نهادهای اجرایی و قانون‌گذاری دور شود.

عارف: دولت‌ها نباید خود را قیم مردم بدانند

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق– محمدرضا عارف در دیدار با نمایندگان احزاب عضو جبهه اصلاح‌طلبان سراسر کشور با بیان اینکه “همیشه به حرکت‌های جمعی اعتقاد داشته‌ام و بر این باورم که برای دستیابی به اهدافمان باید از خرد جمعی تبعیت کنیم”، گفت: در این سال‌ها تا آنجاکه ممکن بوده از خواسته‌های فردی خود گذشته‌ام تا بتوانم به نفع جمع حرکت کنم.

وی ادامه داد: در طول 30 سال گذشته از حرکت‌های گعده‌ای و هیأتی ضربه خورده‌ایم و به نظامی که به آن اعتقاد داریم با اینگونه حرکات آسیب زده‌ایم و نتوانستیم منویات نظام را برآورده کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر اینکه “استقرار و دوام گفتمان اصلاح‌طلبی در گرو توسعه سازمان‌های منسجم و فعال غیردولتی و احزاب است”، گفت: متأسفانه نگاه امنیتی که در هشت سال گذشته بر امور کشور حاکم شد، کار را برای احزاب و جریان‌های سیاسی سخت کرد و امروز نمی‌توان انتظار داشت یک‌شبه فضا تغییر کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان همچنین با بیان اینکه “به سهم خودم برای تقویت احزاب اصلاح‌طلب موجود و رفع موانع فعالیت آن‌ها تلاش خواهم کرد”، گفت: احزاب باید فعالیت‌های خود را توسعه داده و با حرکت جمعی و با حفظ اصالت حرکت‌های جبهه‌ای مشترکی را دستور کار خود قرار دهند. اختلافات در هر تشکیلاتی وجود دارد اما این اختلافات نباید منجر به انشعاب شود. نتیجه بوجود آمدن انشعاب، نداشتن یک تشکل منسجم است. ما باید با حفظ جایگاه حقوقی تشکل‌های همسو، فعالیت‌ها را مبتنی بر ارزش‌ها و در چارچوب برنامه‌های مشترک بصورت جبهه‌ای و بر اساس خرد جمعی دنبال کنیم.

وی با اشاره به نقش ارزنده جوانان در انقلاب بویژه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا نسل سوم انقلاب سکان مدیریت و قانون‌گذاری کشور را به تدریج به دست بگیرد که این موضوع هم نیازمند رشد طبقه نخبگان و خبرگان شایسته برای در اختیار گرفتن امور است و هم خواست نسل اول انقلاب برای واگذاری امور به نسل سوم است.

عارف با تاکید بر نقش مردم در حفظ نظام نیز گفت: باید نگاهی که امام خمینی(ره) در زمان انقلاب به مردم داشتند را حفظ کنیم. کنار گذاشتن مردم از انقلاب چیزی برای نظام باقی نمی‌گذارد، دولت‌ها نباید خود را قیم مردم بدانند،در طی این سال‌ها کم توجهی به مطالبات و خواسته‌های مردم به زیان دولت‌ها بوده و عمر آنها را نهایتا 8 ساله کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از نگاه امنیتی به فرهنگ و اشتباه دانستن این نگاه، خاطرنشان کرد: در مقاطعی در بعد از انقلاب کسانی که در مصدر امور فرهنگی نشستند فرهنگ را امنیتی کردند. امنیتی کردن فرهنگ موجب فاصله گرفتن جوانان از ارزش‌ها، نظام و انقلاب می‌شود.

وی با بیان اینکه “دولت جدید در شرایط ایده‌آلی شکل نگرفت”، گفت: دولت جدید در یک فضای امنیتی و در شرایطی که ناامیدی مردم را فرا گرفته بود به وجود آمد، باید شرایط خاصی که کشور با آن روبه‌رو است را درک کرد و به دولت فرصت داد تا اوضاع را سامان دهد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه “اصلاح‌طلبان از ابتدای انقلاب پای نظام ایستاده‌اند”، افزود: ما اصلاح‌طلبان، هم نظام، هم ارزش‌های انقلاب و هم قانون اساسی را قبول داریم. بنابراین با ایجاد هماهنگی و شکل گرفتن انسجام میان خودمان می‌توانیم استوار بمانیم.

 

عارف در پایان با اشاره به مباحثی که از سوی حاضران در جلسه درباره انتخابات مجلس دهم مطرح شد، تاکید کرد: باید رویکرد و جهت‌گیری‌هایمان برای انتخابات مجلس مشخص باشد. این انتخابات می‌تواند فرصت خوبی برای انسجام بیشتر میان اصلاح‌طلبان باشد تا برخی در اندیشه حذف اصلاح‌طلبان نباشند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار