سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23659
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیانیه تشکل های دانشگاه لرستان در مورد اتفاقات اخیر دانشگاه
Print This Post
« بسمه تعالی »   گفتمان سازی و بقای اصولی هر نظام و انقلابی وابسته به قشر علمی و نخبگان سیاسی آن است. نظام ها در گرو تربیت نیروهای معتقد و منسجم ...

« بسمه تعالی »

 

گفتمان سازی و بقای اصولی هر نظام و انقلابی وابسته به قشر علمی و نخبگان سیاسی آن است. نظام ها در گرو تربیت نیروهای معتقد و منسجم است که یارای مقابله با مشکلات را پیدا می‌کند، این نکته در کنار تاکیدات فراوان اسلام بر علم، تعقل و تفکر اهمیت ویژه علم آموزی را اثبات می‌کند. در تمدن نوین اسلام که به تعبیر مقام معظم رهبری هدف انقلاب اسلامی است، خواستگاه علم باید وحدت میان دانشگاه و حوزه باشد.

 

امروز و در این پیچ تاریخی که سرنوشت ساز ترین مسائل انقلاب اسلامی است؛ دانشگاه از آنچنان اهمیتی برخوردار است که هیچ عقل سلیمی به دنبال تضعیف قدرت و حوزه نفوذ آن نیست به همین خاطر است که که مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  تاکید دارند که دانشگاه نباید جولانگاه جریان‌های سیاسی شود.

 

مدتی است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اقدامی نوین، هیات سه نفره‌ای را جهت ارزیابی دانشگاه‌ها و مسئولان آنها به نقاط مختلف کشور گسیل داشته‌است.

 

این اقدام در مرحله اول بسیار پسندیده به نظر می‌رسد و اگر فارغ از سوابق حدود ۴۵ هیات اعزام شده به موضوع بنگریم، موجبات تحسین وزارتخانه فراهم می‌آید لیکن نگاهی گذرا به رخدادهای دانشگاه‌هایی که این هیات با آنها سفر کرده‌است نشان می‌دهد کار ویژه این تیم‌ها به هیچ عنوان رعایت نشده‌است و بعضا شاهد اغتشاشات به دور از مشی اعتدال بوده‌ایم.

 

امروز شاهد حضور این هیات محترم در دانشگاه لرستان بعنوان مصداقی از یک دانشگاه در حال رشد هستیم و به حسب وظیفه روشنگری و مطالبه‌گری دانشجویی بر آن شدیم تا مرقومه‌ای را در تبیین و توضیح فضای موجود منتشر کنیم:

 

۱- در نظر گرفتن مقتضیات زمانی و مکانی در تصمیم گیری‌ها و ایضاً تصمیم‌سازی ها با توجه به وظیفه اعلام شده، این هیات مکلف است تا انعکاسی از شرایط واقعی موجود در دانشگاه را به وزارت علوم تقدیم کند.

 

لذا امیدواریم با اقدام انقلابی و به دور از حواشی جناحی، این هیات  وظایف خود را به انجام برساند.

 

۲- هیات بازرسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر داشته باشد عمل به وظیفه اسلامی، انسانی و انقلابی اینطور حکم می‌کند که در مطالبات، تامل کافی و منطبق بر آرمان‌های والای انقلاب و همچنین دغدغه‌های مقام معظم رهبری صورت پذیرد.

 

۳- حرکت دانشگاه‌ها به گواه کارشناسان و متخصصان خبره داخلی و خارجی در سال های گذشته حرکتی مثبت و در جهت فتح قله‌های علمی بوده‌است.

 

ادامه این حرکت مستلزم استمرار آرامش موجود و تلاش جهت بهبود امکانات و زیرساخت‌های لازم می‌باشد.

 

بنابراین مطالبه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه لرستان از هیات محترم ارزیاب، در نظر گرفتن هزینه تصمیم گیری‌های عجولانه و به دور از تدبیر است چرا که رصد فضای استان واقعیات تلخی را نشان می‌دهد که به سبب تصمیمات غلط و متکی بر روابط قومیتی رخ داده‌است تا آنجا که شهادت شهید اردشیر کرمی  در غائله سال ۷۹ بوده‌ایم.

 

در پایان اعلام می‌داریم هر نوع عمل و تصمیم که باعث بر هم زدن آرامش موجود در دانشگاه باشد، علاوه بر متوقف کردن سیر صعودی دانشگاه، خیانتی عظیم به جامعه دانشگاهیان و فرهیختگان استان می‌باشد.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان

 

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان

 

هیات رأیة العباس(علیه السلام)

 

کانون قرآن و عترت

 

کانون هنر و رسانه

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار