سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23698
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جعل بلیت در جشنواره تئاتر فجر
Print This Post

شب‌های ششم تا نهم جشنواره تئا‌تر فجر، بی‌نظمی حاکم بر تالارهای نمایشی که میزبان این رویداد نمایشی هستند به اوج خود رسید.

به گزارش سلام دلفان، از شامگاه پنجشنبه سوم بهمن تا اجراهای عصر یکشنبه ششم بهمن، تالارهای میزبان اجراهای جشنواره تئا‌تر فجر به ویژه سایه، چهار سو، قشقایی و کارگاه نمایش شاهد تماشاگران بلیت به دستی بودند که جایی برای نشستن بر صندلی‌ها نداشتند.

این شرایط نابسامان، دقیقاً خلاف آن چیزی است که برگزار کنندگان جشنواره تئا‌تر فجر مدعی آن هستند. چرا که قادر آشنا، دبیر سی و دومین جشنواره تئا‌تر فجر جند روز پیش در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین تاکید کرده بود نظم حاکم بر سالن‌های نمایشی یکی از ویژگی‌های مثبت این دوره است.

او حتی در پاسخ به این انتقاد که چرا بلیت‌های مربوط به اهالی رسانه و منتقدان را امسال به شدت کم کرده است، گفته بود که تلاش شده برای هر صندلی تنها یک بلیت شماره دار صادر شود تا هیچ تماشاگری در هیچ سالنی سرگردان نشود.

آشنا همچنین تاکید کرده بود، اولویت اول جشنواره، میزبانی از هنرمندان تئا‌تر است تا به عنوان مه‌مان امکان تماشای نمایش‌ها را داشته باشند. اما تجربه چند شب گذشته، نشان می‌دهد این ادعای دبیر جشنواره تئا‌تر فجر، چندان درست از کار در نیامده است.

ازدحام بیش از حد تماشاگران در سالن‌ها، ناشی از چند نقطه ضعف اساسی در صدور کارت‌ها و بلیت‌های جشنواره است.

نخست آنکه کارت‌های خبرنگاری چون بدون نام و عکس صادر شده‌اند، امکان جعل آن‌ها به سادگی وجود دارد. دوم آنکه برخلاف ادعای برگزار کنندگان، کارت‌های vip و بلیت‌های مهمان بسیار بیش از حد گنجایش سالن‌ها به ویژه تالارهای کوچک تئا‌تر شهر صادر شده است. سومین دلیل این است که صدور اینترنتی بلیت‌های فروخته شده هم متاسفانه در چرخه کامل و درستش شکل نگرفته و برای همین تکثیر و جعل آن‌ها گسترش پیدا کرده است.

تمام این موارد، باعث شده حراست سالن‌های نمایشی کار سخت و وقت گیر تشخیص بلیت‌ها و کارت‌های جعلی را هم عهده‌دار شوند که در چرخه این کار می‌تواند سوء تفاهم‌هایی را هم برای مراجعان به سالن‌ها که بلیت و کارت‌های اصلی را در دست دارند، ایجاد کند.

نتیجه این وضعیت، ایجاد تنش در فضای سالن‌های جشنواره تئا‌تر فجر است که به هیچ وجه زیبنده این رویداد هنری نیست.

*خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار