سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23743
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روز خشم فرانسوی‌ها علیه اولاند +عکس
Print This Post

هزاران تن از مردم فرانسه در “روز خشم” علیه رئیس‌جمهوری این کشور در پاریس دست به اعتراض زدند که به درگیری میان پلیس و معترضان منجر شد.

 به گزارش سلام دلفان،‌ نیروهای امنیتی فرانسه برای متفرق کردن صدها جوان که به سوی پلیس شیشه، وسایل آتش‌ بازی، اشیای فلزی و زباله پرت می‌کردند، گاز اشک‌آور شلیک کردند.پلیس فرانسه گفت: پس از این درگیری دست‌کم 150 تن دستگیر شده‌اند و در این جریان حدود 19 مامور پلیس زخمی شدند که حال یکی از ‌آنها بسیار وخیم است.

مانوئل والس، وزیر کشور فرانسه ضمن محکوم کردن این خشونت‌ها گفت: این اقدامات توسط افراد، گروه‌های مختلف افراط‌گر و راست‌های افراطی که تنها هدفشان ایجاد ناآرامی‌ است، صورت گرفته است.

این تظاهرات توسط گروهی متشکل از 50 سازمان کوچک و جناح راستی سازمان‌دهی شد اما نتوانست جنبش‌های بزرگتر ضد فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه را به خود جذب کند.

سازمان‌دهندگان مدعی هستند که حدود 120 هزار تن در این تظاهرات شرکت داشتند اما پلیس برآورد کرده که تنها 17 هزار تن در این اعتراضات زیر باران شرکت کرده‌اند.

برخی از معترضان خواستار خروج فرانسه از اتحادیه اروپا شدند در حالی که برخی دیگر بر احترام به آزادی بیان تاکید کردند.

یک اتحادیه دانش‌آموزان یهودی موسوم به “UEJF” شعارهای ضدیهودی و ادای احترام به روش نازی‌ها توسط برخی معترضان را محکوم کردند. رئیس این اتحادیه گفت: این “روز خشم” به روز تنفر تبدیل شده است.

بسیاری از معترضان در جریان این راهپیمایی نسبت به روابط عاشقانه اولاند با یک بازیگر جوان شکایت کردند و این درست یک روز پس از آن اتفاق افتاد که اولاند جدایی خود از والری تریروایلر، شریک زندگی خود را اعلام کرد.

یک خانم 60 ساله گفت: به اندازه کافی رسوایی در رابطه با اولاند وجود دارد. او برای فرانسه ننگ و بدنامی به بار آورده است.

یکی از سازمان‌دهندگان این تظاهرات نیز گفت: شما اینجا آمده‌اید تا بگویید که دیگر خسته و بیزار شده‌اید. رهبران فرانسه بیشتر به جای آنکه به کاری بپردازند، مشغول روابط شخصی خود هستند.

فرانسه که از نظر اقتصادی، دومین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می‌شود با مساله بیکاری شدید دست و پنجه نرم می‌کند.

احزاب و سازمان‌های مختلف دیگر از جمله جبهه ملی راست افراطی در این اعتراضات شرکت نداشتند.

روز خشم فرانسوی‌ها علیه اولاند +عکسروز خشم فرانسوی‌ها علیه اولاند +عکس

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار