سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23844
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تائیدبرگزاری مذاکرات ایران و1+5در نیویورک
Print This Post

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک پیام ایمیلی تأیید کرد که دور اولیه مذاکرات ایران و ۱+۵ برای رسیدن به توافق نهایی درباره برنامه هسته‌ای ایران در اواسط ماه فوریه در نیویورک برگزار می‌شود.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری رویترز نوشت: «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه‌ آمریکا در یک پیام ایمیلی روز دوشنبه اعلام کرد که دور آغاز گفت‌وگوها بین ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) برای رسیدن به توافق نهایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران در ماه فوریه در «نیویورک‌» آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: آنطور که متوجه شدیم، دور اول مذاکرات جامع در اواسط فوریه در تاریخی که هنوز تأیید نشده است در نیویورک برگزار خواهد شد. نیویورک-به توافق کاترین اشتون، نماینده عالیرتبه اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران- ساختار حمایتی مشابهی با ژنو دارد.

هارف تصریح کرد: ما بر این باوریم که حمایت سازمان ملل و جامعه بین‌الملل در همکاری برای رسیدن به توافق نهایی مهم است.

یکی از دیپلمات‌های ارشد غربی به رویترز اعلام کرد که گروه 1+5 در حال بررسی برگزاری این نشست در 16 فوریه (27 بهمن‌ماه) هستند که البته بعید است که این گفت‌وگوها قبل از 18 فوریه (29 فوریه) به واسطه تعطیلات آمریکا برگزار شود.

در واشنگتن، مشاوران کنگره اعلام کردند که تلاش برای تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران در کنگره آمریکا به حالت تعلیق درآمده است و نمایندگان کنگره در حال مذاکره برای معرفی یک لایحه تحریم‌های ضعیف‌تر علیه ایران هستند.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار