سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23879
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » افخم:اردوغان با رهبرانقلاب دیدار می‌کند
Print This Post

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست هفتگی خود با رسانه‌ها ابراز داشت که اردوغان امروز عصر به تهران سفر می‌کند و با مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان دیدار خواهد کرد.

به گزارش سلام دلفان، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های مختلف اظهار داشت: جسدی که در یمن یافت شده بود، با پیگیری‌های انجام شده و تایید صریح مقام یمنی مشخص شد که متعلق به دیپلمات ایرانی نیست.وی همچنین تصریح کرد که مدارک و شواهدی در خصوص اقدامات تروریست‌های تکفیری در اختیار ما قرار گرفته که در حال تکمیل آنها هستیم و تا قبل از تکمیل این مستندات امکان علنی کردن آنها را نداریم.

وی در خصوص گام‌های اعتمادساز جمهوری اسلامی ایران در خصوص پرونده هسته‌ای ابراز داشت که رویکرد جمهوری اسلامی ایران حفظ حقوق هسته‌ای و فعالیت‌ها و برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای است. در عین حال برخی نگرانی‌های منطقی هم برطرف می‌شود. این رویکرد به برنامه اقدام مشترک منتهی شد که اجرای متوازن آن می‌تواند گامی باشد که تعهد طرف‌های مذاکراتی را نشان دهد.

افخم درباره مذاکرات ایران و 1+5 در نیویورک گفت که پیش از آغاز این مذاکرات نمی‌توانیم مطلب خاصی در مورد دستور جلسات آن ارائه کنیم. در خصوص جزئیات بیشتر آن باید صبر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص همکاری‌های ایران و ترکیه افزود که ایران و ترکیه به‌عنوان دو کشور همسایه همواره گفتگوها و تماس‌های متعددی داشته‌اند و این تماس‌ها در موضوعات منطقه‌ای هم در جریان بوده است. عصر امروز آقای اردوغان به تهران سفر می‌کنند که هم ملاقات‌ها و هم موافقتنامه‌هایی که حاصل می‌شوند، مهم خواهند بود. اردوغان در این سفر با مقام معظم رهبری و دکتر روحانی و دکتر ظریف دیدار خواهد کرد. طی ماه‌های آتی سفبر آقای روحانی به ترکیه را نیز در برنامه داریم.

خانم افخم تاکید کرد که موضوع تاسیس دفتر موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هنوز در دستور کار وزارت خارجه قرار نگرفته است.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار