سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 23923
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خاطرات قاسم سلیمانی منتشر شد
Print This Post

كتاب «نبردهاي پيروز» حاصل مصاحبه عباس ميرزايي با رزمندگان عمليات ثامن‌الائمه(ع) و طريق‌القدس از‌سوي انتشارات سوره مهر منتشر شده است. بخشي از اين كتاب به روايت خاطرات حاج قاسم سليماني اختصاص دارد.

خاطرات قاسم سلیمانی منتشر شد

به گزارش سلام دلفان، كتاب «نبردهاي پيروز» حاصل مصاحبه عباس ميرزايي با رزمندگان عمليات ثامن‌الائمه(ع) و طريق‌القدس از‌سوي انتشارات سوره مهر منتشر شده است. بخشي از اين كتاب به روايت خاطرات حاج قاسم سليماني اختصاص دارد.كتاب «نبردهاي پيروز» حاصل مصاحبه عباس ميرزايي، نويسنده كتاب با بيش از 110 نفر از رزمندگان شركت‌كننده در عمليات ثامن‌الائمه(ع) و نزديك به 140 مصاحبه با رزمندگان حاضر در عمليات طريق‌القدس است كه به تازگي توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسيده است. فرماندهي لشكر 41 ثارالله در اين نبردها را سردار قاسم سليماني، فرمانده سپاه قدس به‌عهده داشته و به همين دليل بخشي از روايت اين كتاب مربوط به خاطراتي است كه از زبان وي بيان شده‌ است.

اين كتاب بخشي از تاريخ شفاهي دفاع مقدس به حساب مي‌آيد و نويسنده براي مستندكردن روايت اين كتاب تنها به انجام مصاحبه‌هاي حضوري با افراد بسنده نكرده و به منابع تاريخي تكميل كننده همچون نوارهاي ضبط‌‌شده از بيسيم عمليات در زمان جنگ، كتاب‌هاي از پيش منتشر‌شده و مصاحبه‌هاي صدا و سيماي مركز استان كرمان با رزمندگان در زمان جنگ نيز رجوع كرده‌ است.

كتاب «نبردهاي پيروز» به‌لحاظ زماني وقايع شهريور سال 1360 تا بهمن ماه همان سال را در بر مي‌گيرد و از بخش‌هاي مختلفي همچون استان كرمان در نبرد ثامن‌الائمه، با گردان شهيد بهشتي از كرمان تا آبادان، استان كرمان در نبرد بزرگ شرق كارون، به‌سوي نبرد طريق‌القدس و حماسه سابله تشكيل شده‌ است.

روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار