سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24016
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حساب اکثر بانک‌ها قرمز شد
Print This Post

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: متأسفانه سیستم بانکی دچار معضلات و مشکلات زیادی شده و حساب اکثر بانک‌ها در بانک مرکزی بدلیل فشارها و هزینه‌های سالهای گذشته قرمز است.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید محمد علی سید ابریشمی در نشست با صنعتگران و مدیران واحدهای صنعتی استان افزود: همه بانکهای کشور مدیون و بدهکار بانک مرکزی هستند و امکانات مالی آنها اجازه نمی‌دهد که تسهیلات جدید را بپردازند.وی اظهارکرد: بانک مسکن بعنوان بدهکارترین بانک کشور به بانک مرکزی چراکه تمام سرمایه گذاری های سالهای گذشته ناقص بوده و وام های زود بازده‌ای که در یک دورانی پرداخت شده، بازگشت پیدا نکرده‌اند و باید برای این امر راهکاری اتخاذ کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور خاطرنشان کرد: با شرایطی که برای بانک‌ها به وجود آمده آنها توانایی ندارند آن چنان که باید از سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران حمایت کنند.

سید ابریشمی تصریح کرد: متأسفانه به جای اینکه اعتبارات این بانک‌ها صرف حمایت از صنایع شود در جایی خرج شد که بخش خصوصی باید وارد کار می‌شد.

وی ابراز امیدواری کرد با احیای توان بانک‌ها، صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به سرعت شکوفا و فعال تر شوند.

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور عنوان کرد: بخش زیادی از مشکلات صنعتگران و سرمایه‌گذاران در زمینه تسهیلات بانکی است که باید با ارائه راهکارهای مناسب مشکلات صاحبان صنایع را برطرف کنیم.

سید ابریشمی ادامه داد: تولیدکنندگان تنها به کمک‌های بانکی اکتفا نکنند بلکه سعی داشته باشند با کمک شرکای جدید و فروش اوراق قرضه در صدد رفع مشکلات خود باشند.

وی اظهارکرد: یکی از برنامه‌های اصلی ما احیا و فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته است تا در کنار آن ایجاد اشتغال و تولید در این مناطق شود.

همچنین”داریوش دیودیده” مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: 30تا 35درصد شهرک های صنعتی این استان راکد هستند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: هر چند مشکلات صنعتی استان زیاد است اما این استان نیازمند جهش و پیشرفت در این زمینه است.

در پایان این نشست برخی از صنعتگران استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات و محدودیت های خود را عنوان کردند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار