سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24100
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیت الله مکارم به جهانگیری در قم چه گفت؟/ بازگشت جلیلی به دانشگاه امام صادق(ع)/ بهترین استانداران از نگاه محمد خاتمی/ اولین قسط توافقنامه ژنو امروز به ایران پرداخت می شود و…
Print This Post
به گزارش   سلام دلفان به نقل از مشرق در جریان پیگیری‌های خبری به "زمزمه"هایی برمی‌خورند که ميهمان‌‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست. *شنیده‌ایم آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار ...

آیت الله مکارم به جهانگیری در قم چه گفت؟/ بازگشت جلیلی به دانشگاه امام صادق(ع)/ بهترین استانداران از نگاه محمد خاتمی/ اولین قسط توافقنامه ژنو امروز به ایران پرداخت می شود و...به گزارش   سلام دلفان به نقل از مشرق در جریان پیگیری‌های خبری به “زمزمه”هایی برمی‌خورند که ميهمان‌‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست.
*شنیده‌ایم آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، نسبت به تحرکات قوم‌گرایانه برخی عناصر منتسب به دولت یازدهم هشدار داده است. آیت‌الله مکارم در پاسخ به برخی توجیهات مبنی بر برنامه‌ریزی برای جذب عناصر افراطی مذهبی عنوان  کرده‌اند: “اگر می‌خواهید برای نظام مدافع درست کنید به جذب و آموزش بسیجیان کشور بپردازید. بهترین مدافعان نظام، بسیجیان ولایی و دلاور هستند.*برخی اصلاح‌طلبان از تشکیل کمیته‌ای شش‌نفره مرکب از نمایندگان هاشمی، خاتمی و روحانی به دبیری مجید انصاری خبر می‌دهند که وظیفه آنان تصمیم‌گیری درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان است. نزدیکان روحانی با اشاره به اینکه آنان با لیست مستقل اعتدالیون در انتخابات شرکت خواهند کرد، تشکیل کمیته مزبور را تکذیب می‌کنند.

*سعید جلیلی پس از سال‌ها دوری از دانشگاه امام صادق(ع)، بار دیگر به دعوت رئیس دانشکده علوم سیاسی برای تدریس به این دانشگاه بازگشت. قرار است وی در ترم جدید موضوع “تفسیر آیات سیاسی قرآن” را تدریس کند.

*شنیده‌ایم محمد خاتمی از ترکیب کلی استانداران دولت یازدهم دفاع کرده و گفته است: “از نظر من، آقایان انصاری، مقتدایی، میرمحمدی، جبارزاده و زاهدی، استانداران استان‌های زنجان، خوزستان،یزد، آذربایجان شرقی و کردستان بهترین گزینه‌های موجود هستند.

*آمارها نشان می‌دهد در اربعین امسال، یک میلیون و دویست هزار زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی در کربلا حضور داشتند که از این تعداد 750 هزار نفر با روادید سفر کرده بودند. از سوی دیگر تا پایان دی‌ماه سال جاری بیش از یک میلیون و 250 هزار عراقی برای زیارت، درمان و سیاحت به ایران سفر کرده‌اند.

*سخنگوی دولت تاکنون درباره اموال وزرای دولت یازدهم سکوت کرده است. در هفته گذشته در فضای رسانه‌ها و همچنین مجلس انتقادات گسترده‌ای نسبت به انتخاب وزرایی که سرمایه آنان بیش از هزار میلیارد تومان است صورت گرفت. در یکی از گزارش‌ها آمده بود چگونه می‌شود وزیری که سی سال مسؤولیت دولتی داشته، امروز دارایی او بیش از هزار میلیارد تومان شده باشد؟

*در جلسه اصلاح‌طلبان گفته شده که ما نباید از ظرفیت دانشگاه آزاد برای انتخابات آینده مجلس غافل باشیم. این دانشگاه پس از بسیج، بزرگترین ظرفیت انسانی را در کشور دارد. اصلاح‌طلبان برای انتخابات آینده چشم طمع به دانشگاه آزاد دارند.

*تعیین استاندار استان خراسان رضوی پس از گذشت بیش از شش ماه از روی کار آمدن دولت یازدهم هنوز به نتیجه نرسیده است. حامیان حزب منحله مشارکت و سازمان مجاهدین با انتخاب اسماعیل نجار و یا ابقای محمدحسین فروزان‌مهر به‌شدت مخالف بوده و تحرکات وسیعی را در قالب توزیع شبنامه، شایعه پراکنی و حمله به دولت روحانی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های محلی کلید زده‌اند.

*شنیده‌ایم اولین قسط از اموال بلوکه‌شده کشورمان در بانک‌های خارجی امروز 12 بهمن پرداخت می‌شود. ایران در مسیر اجرای توافقنامه ژنو گام اول را با پلمپ برخی تأسیسات هسته‌ای برداشت و قرار است امروز مبلغ 550 میلیون دلار از پول‌های بلوکه‌شده به ایران پرداخت شود. گفته می‌شود این مبلغ، از اموال ایران در بانک‌های ژاپن و هند پرداخت خواهد شد.

*عدم دعوت وزارت امور خارجه از خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های کشورمان برای اعزام به نشست‌های مهم داووس، ژنو2 و مونیخ، با اعتراض مدیران رسانه‌ای مواجه شده است. ظاهراً مسؤولان این وزارتخانه با نگاه مزاحم به خبرنگاران و عکاسان می‌نگرند.

*شنیده‌ایم پس از اعتراض برخی دولتی‌ها به نحوه انعکاس سفر استانی دولت یازدهم به خوزستان، عزت‌الله ضرغامی مستندی را تهیه کرده که در آن نشان می‌دهد میزان پوشش و پخش مستقیم و تعداد دوربین‌های صدا و سیما از سفر آقای روحانی و هیئت همراه به استان خوزستان، بسیار بیشتر و فراگیرتر از سفرهای استانی دولت احمدی‌نژاد بوده است. در این مستند، نشان داده که برخی تصاویر کلوزآپ به دلیل محدودیت جمعیت بوده است.

*شنیده‌ایم آمار ازدواج دانشجویی در کشور در سال‌های اخیر کاهش یافته است. در سال 90 آمار ازدواج‌های دانشجویی به مرز صدهزار رسید که این آمار در سال گذشته به 31 هزار و امسال به حدود 20 هزار رسید.

*شنیده‌ایم 15 ایرانی که نقش مهمی در دور زدن تحریم‌ها داشته‌اند در زندان‌های خارج کشور به سر می‌برند. وزارت امور خارجه تاکنون گزارشی درباره اقدامات انجام‌شده برای آزادی این افراد ارائه نداده است.

*در جلسه اخیر اصلاح‌طلبان مصوب شده است که با هدف انشقاق در جبهه اصولگرایان، دیداری با علی لاریجانی داشته باشند و به وی اطمینان دهند چنانچه وی با موضع مستقل و لیست جداگانه در انتخابات مجلس آینده شرکت کند، آنان حاضرند از ریاست وی برای مجلس آینده حمایت کنند.

*برخی چهره‌های اصلاح‌طلب و تکنوکرات با سفر به قم درصدد شناسایی و سرمایه‌گذاری روی کاندیداهای مجلس خبرگان آینده هستند. این افراد با ترویج خبری کذب مبنی بر کاندیدا نشدن آیت‌الله مهدوی کنی در انتخابات آینده، درصددند همفکران خود را برای ثبت نام در انتخابات خبرگان تهییج کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار