سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24281
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ناگفته‌های سردار فضلی از “کربلای 4”
Print This Post

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان خاطراتی از سردار فضلی در عملیات کربلای 4 گفت.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، سردار علی فضلی در نخستین یادواره شهدای محله امامزاده حسین (ع) قزوین که شب گذشته در حسینیه این امامزاده برگزار شد، گفت: با ورود امام راحل به کشور ظلمت از این مرز و بوم رفت و برکات فراوانی وارد کشور شد.وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت‌های فراوان حدود پنج دهه امام راحل، علما، مراجع و شهدا است و به برکت این انقلاب است که امروز در امنیت و آسایش به سر می‌بریم.جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: استان قزوین در پیروزی انقلاب اسلامی 18 شهید و در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.فضلی تصریح کرد: علاوه بر شهدا، هفت هزار جانباز، 600 آزاده و حدود 30 هزار رزمنده از استان قزوین در صحنه‌های نبرد حق علیه باطل حضور پیدا کرده و با خون و جان خود از نهال انقلاب اسلامی امام راحل و امت امام پاسداری کردند.

وی با اشاره به اینکه این گرامیداشت، یادواره شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای کربلای 4 و 5 است، گفت: عملیات کربلای 4 از جمله عملیات‌هایی بود که حدود 6 ماه برای آن برنامه‌ریزی و شناسایی انجام شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: این عملیات آزمایش سختی برای رزمندگان اسلام بود زیرا تمام زحمات 6 ماهه آنان در کمتر از 6 ساعت با شکست روبه‌رو شد.

فضلی عنوان کرد: پس از آن فرماندهان با برگزاری جلسات متعدد به بررسی علل این ناکامی پرداخته و خود را برای عملیات کربلای 5 آماده کردند.

وی گفت: امام راحل در این مدت با بیانات خود رزمندگان را به ادامه مبارزه تشویق کرده و به آنان روحیه می‌دادند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امام خمینی (ره) در یکی از بیاناتشان فرمودند: «کسی که برای انجام تکلیف الهی به میدان آمده چه پیروز شود چه شکست بخورد پیروز میدان است».

فضلی عنوان کرد: سخنان امام راحل با چنین مضامینی به رزمندگان روحیه می‌داد و موجب می‌شد آنان از اینکه به تکلیف الهی خود عمل کرده‌اند، احساس پیروزی کنند.

وی اظهار کرد: چند روز پس از شکست در عملیات کربلای 4 برنامه‌ریزی‌ها برای انجام عملیات 5 انجام شد و در این عملیات رزمندگان به اهداف خود رسیدند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: 85 درصد از رزمندگان بیشتر عملیات‌های دوران دفاع مقدس را بسیجیان تشکیل می‌دادند.

فضلی با اشاره به اینکه شهید بابایی مصداق بارز حجت بصیرتی است، گفت: امروز فرزندان ملت ایران به تاسی از شهید بابایی راه راهیان نور را طی می‌کنند.

وی با بیان اینکه استان قزوین در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی خوش درخشیده است، عنوان کرد: مردم ولایتمدار استان قزوین در دوران انقلاب، دفاع مقدس و در مواجه با همه فتنه‌ها به ویژه فتنه 88 با بصیرت عمل کرده، خوش درخشیدند و با خدا معامله کردند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: این شهامت و ایثارگری مردم باید به نسل نوجوان و جوان و نسل‌های آینده منتقل شود.

فضلی ادامه داد: در سال گذشته چهار میلیون و 860 هزار نفر در قالب سازماندهی شده و خودجوش با عنوان راهیان نور به کربلای ایران اعزام شدند.

وی یادآور شد: حدود 90 درصد از این افراد نخستین بار بود که به کربلای ایران سفر می‌کردند و نکته جالب اینکه این افراد نوجوانان و جوانانی بودند که دوران جنگ را ندیده و درک نکرده بودند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار