سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24379
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نحوه توزیع سبد کالا موجب نارضایتی مردم شده
Print This Post

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا در کشور گفت: مردم از نحوه توزیع سبد کالا راضی نیستند و این نارضایتی را در حوزه‌های انتخابیه به نمایندگان منتقل می‌کنند.

به گزارش سلام دلفان – ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به وجود مشکلات در نحوه توزیع سبد کالا در کشور گفت: سؤالی که در ابتدا در ارتباط با توزیع سبد کالا مطرح است این است که چرا میزان حقوق دریافتی 500 هزار تومان به عنوان مبنا قرار گرفته است آیا خطر فقر در کشور 500 هزار تومان است؟
وی افزود: نکته دیگری که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که آیا تمام کسانی که کمتر از 500 هزار تومان درامد دارند و یا اینکه اصلا درامدی ندارند همانند بیکاران و فارق‌التحصیلان جویای کار نیز از این سبد کالا برخوردار می‌شوند؛ نکته دیگر اینکه آیا آیا کار بر اساس یک قانون خاص همچون قانون هدفمندی و یا قوانین مشابه انجام می‌شود؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اگر دولت نتواند در رابطه با سبد کالا توضیح روشنی را به مردم ارائه کند این نگرانی وجود دارد که انتقاداتی را از سوی بخش عمده‌ای از مردم به همراه داشته باشد چرا که مجوز قانونی روشنی برای انتخاب 500 هزار تومان برای مبنا وجود ندارد.
ندیمی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های انتخابیه با حجم زیادی از انتقادات در رابطه با نحوه تخصیص سبد کالا توسط اقشار متوسط و ضعیف و نیز افراد بی‌کار که برای تأمین معاش خانواده خود با مشکل مواجه هستند، وجود دارد و سؤالاتی را در مورد علت عدم پوشش و یا خروجشان از لیست دریافت سبد کالا مطرح می‌کنند.
وی گفت: ما نمایندگان باید به مردم درباره مسائل مختلف پاسخ دهیم و از همین رو درباره نحوه توزیع سبدکالا با اعتراضات گسترده مردمی در حوزه‌های انتخابیه مواجه هستیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار