سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 2448
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » امام جمعه دلفان خطاب به مسئولین: چرا مشکل اشتغال این شهرستان هنوز حل نشده؟/ با احداث کارخانه های بزرگ در دلفان، دل مردم را شاد کنید
Print This Post
انتقاد از بیکاری، اعتیاد، مشکلات روستاها دلفان و کم توجهی مسئولین؛
امام جمعه دلفان در اجتماع پرشور مردم دلفان با انتقاد از بیکاری، اعتیاد و مشکلات روستاهای دلفان خطاب به استاندار و مسئولین استان گفت: باید توجه ویژه ای به شهرستان ...

امام جمعه دلفان در اجتماع پرشور مردم دلفان با انتقاد از بیکاری، اعتیاد و مشکلات روستاهای دلفان خطاب به استاندار و مسئولین استان گفت: باید توجه ویژه ای به شهرستان دلفان بشود.

به گزارش سلام دلفان حجت الاسلام محمدتقی صرفی پور که در جمع پرشور مردم دلفان در راهپیمایی روز 22 بهمن سخنرانی می کرد با اشاره به روزهایی که در طول تاریخ و درصدر اسلام به ایام الله معروف شده اند، اظهار داشت: از زمان شروع غیبت کبری فقط یک یوم الله داریم که آن هم 22 بهمن است و ما همچنین روزی نداشته ایم که اسلام بر کفر پیروز شود.

وی عوامل پدید آمدن این یوم الله را شخصیت حضرت امام (ره)، وحدت مردم و مذهب تشیع و عنایاتی که اهل بیت داشته اند عنوان کرد.

امام جمعه دلفان همچنین با اشاره به بیداری اسلامی گفت: روزی که طاغوت های مصر و تونس و لیبی ساقط شدند یوم الله بود و ان شاء الله در آینده نزدیک پادشاه جنایتکارعربستان، آل خلیفه و حاکم خائن قطر نیز سقوط کنند و آن روز به عنوان یوم الله در تاریخ ثبت خواهد شد.

سخنران مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهرستان دلفان بخش دیگری از سخنانش را به لزوم حفظ نظام و وظیفه ای که مسئولین در قبال مردم دارند و نیز محرومیت های دلفان اختصاص داد.

حجت الاسلام صرفی پور در همین زمینه گفت: شروع انقلاب مشکل بود، امّا حفظ و رساندن آن به مهدی آل محمّد(عج) مشکل تر است.

وی افزود: سازمان های اطلاعاتی دنیا شبانه روز در حال توطئه علیه ما هستند، برای اینکه آنها در تاریکی و ظلمات هستند و نمی توانند نور خدا را تحمّل کنند.

وی ادامه داد: دراین ظلمات فقط یک نور می درخشد و آن نور انقلاب اسلامی و مسلمانانی است که بیدار شده اند، لذا باید بیدار و هشیار باشیم و پشت سر مقام معظم رهبری و روحانیت معظم حرکت بکنیم.

 امام جمعه دلفان همچنین در تأکید لزوم حفظ نظام تصریح کرد:  حفظ نظام جمهوری اسلامی از نماز نیز مهمّ تر است زیرا نماز از فروع دین است امّا حفظ نظام اسلامی از اصول دین اسلام است.

حجت الاسلام صرفی پور در ادامه سخنانش گفت: انقلاب اسلامی متعلق به قشر خاصی نیست وهمه اقشار در پیروزی انقلاب و تداوم آن شرکت داشته اند و شرکت دارند و همه باید خودشان را صاحب این انقلاب بدانند.

وی در ادامه یکی از اهدافی که حضرت امام(ره) برای انقلاب ترسیم کرده بود را رفع محرومیت ها دانست و با اشاره به خدمات عظیمی که نظام برای شهرستان دلفان و روستاهای آن انجام داده اظهار داشت:  اما درعین حال به دلیل گستردگی روستاها و موقعیت جغرافیایی شهرستان دلفان و بیش از 440 روستایی که دارد، همت و توجه ویژه ای را می طلبد.

امام جمعه دلفان که اخیراً با استاندار لرستان دیدار کرده بود در این خصوص بیان داشت: در دیدار با استاندار گفتم که برای این شهرستان باید برنامه های ویژه هم فرهنگی و هم عمرانی داشته باشید و باید بودجه ای مخصوص وجود داشته باشد تا این روستاهایی که هنوز فاقد آب و برق هستند مشکلاتشان رفع گردد.

وی در همین زمینه افزود: بسیاری از شهرهای دیگر از امکانات اولیه برخوردارند و از این مرحله عبور کرده اند امّا در دلفان بیش از 400روستا گازکشی نشده است بیش از 300 روستا هنوز مسجد ندارند در برخی امکانات اولیه هنوز مشکلاتی وجود دارد و با اینکه مسئولین زحمت هایی کشیده اند امّا کافی نیست.

 وی ادامه داد: همین جا و در این تریبون مقدس خطاب به استاندار و مسئولین استان عرض می کنم که باید توجه ویژه ای به شهرستان دلفان بشود، شبکه دیجیتال را در برخی شهرها نصب می کنند امّا به این شهرستان توجهی نمی کنند در حالی که این مردم شایسته خدمت هستند.

حجت الاسلام صرفی پور به ولایتمداری و پیروی مردم ایران از مقام عضمای ولایت اشاره کرد و با بیان اینکه مردم ما بارها دل رهبری را شاد کرده اند خاطرنشان کرد امّا مسئولین هم وظیفه دارند دل مردم را شاد بکنند و محرومیت ها را برطرف کنند.  چرا مشکل اشتغال این شهرستان هنوز حل نشده؟ اگر مشکل اشتغال حل شود مشکل ازدواج جوانان سن بالا حل می شود، مشکل اعتیاد و فقر تا حد زیادی حل می شود.

وی در ادامه تأکید کرد: مسئولین باید توجه ویژه داشته باشند که کارخانه های بزرگ در این منطقه احداث بکنند تا چندین هزارنفر از جوانان بیکار سر کار بروند و دل مردم ما را شاد بکنند. مردم ما کم توقع هستند و این نظام را دوست دارند و تا پای جان برای این انقلاب اسلامی سرمایه گزاری می کنند اما از آن طرف مسئولین هم وظایفی دارند.

امام جمعه دلفان در پایان ابراز امیدواری کرد حضور مردم در انتخابات اسفندماه، همانند حضورشان در راهپیمایی 22 بهمن حماسی باشد و به فرد اصلح رأی بدهند.

  1. نویسنده دیدگاه: aaa
    بهمن ۲۴, ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۷:۴۳

    من اين حرفها كه هر از چند گاهي توسط يكي از مسئولان گفته مي شود را به مانند سوپاپ اطميناني براي سر كار گذاشتن و دلخوش كردن مردم مي دانم ولاغير

  2. نویسنده دیدگاه: يار دبستاني
    بهمن ۲۵, ۱۳۹۰ در تاریخ ۰۰:۰۸

    … امام جمعه خوش ذوق ما از وقتي كه اومده تو سخنراني هاش صحبت از “احداث كارخانه هاي بزرگ” تو شهرستان ميكنه تا جوان هاي نورآبادي برن سر كار ! به ايشون بايستي عرض كنم كه اين جوان هاي نورآبادي همين جوري “سر كار هسند”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن احداث كارخانه همين جوري مثل صحبت كردن يا شعار دادن ساده كه نيست ، اول ار همه نياز به يك نماينده دلسوز داريم و بعد افرادي كه متمول و با نماينده خوش و بشي داشته باشند و آخرالامر فك و فاميل هاي خودشو مشغول به كار كنه(كارمند) و بقيه قشر بيكار همين جوري و به اين سادگي سركار گذاشته(بيكار)شوند!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار