سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24568
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 70 نماینده آمریکا مخالف تحریم ایران
Print This Post

70 نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با امضای بیانیه‌ای با تشدید تحریم‌های جدید علیه ایران مخالفت کردند و خواستار ادامه مسیر دیپلماسی شدند.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازفارس، روزنامه واشنگتن پست نوشت: ۷۰ نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با امضای بیانیه‌ای با تشدید تحریم‌های ایران مخالفت کردند و خواستار فرصت دوباره به دیپلماسی شدند.
در این بیانیه آمده است؛ همانند اعضای کنگره و همانند آمریکائی‌ها، ما در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متحد هستیم. تکثیر سلاح هسته‌ای در خاورمیانه امنیت آمریکا و متحدان ما را در منطقه به ویژه اسرائیل تهدید می‌کند.اجرای طرح اقدام مشترک که در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۳ حاصل شد امکان دستیابی به یک توافق جامع و نهایی را افزایش داده است، هرچند درک می‌کنیم که این مساله ضمانت کافی ندارد.

در حال حاضر ما معتقدیم که کنگره باید به دیپلماسی شانس تازه‌ای بدهد. تصویب یک طرح یا قطعنامه جدید ائتلاف بین‌المللی ما و بدتر از آن اعتبار ما در مذاکرات را به مخاطره خواد انداخت.

در این بیانیه همچنین آمده است، اگر چه ما هنوز درباره ایران نگرانی‌هایی داریم اما معتقدیم که دیپلماسی همچنان بهترین استراتژی ممکن است.

این بیانیه تصریح می‌کند در صورتی که مذاکرات به نتیجه لازم نرسد امکان تغییر استراتژی وجود دارد اما در شرایط کنونی پیشنهاد هر نوع لایحه تحریمی می‌تواند اتحاد جهانی با کاخ سفید را مخدوش کند. مذاکرات با ایران پیچیده است و ممکن است طی ۶ ماه نتوانیم به توافق برسیم، ولی ما الان در بهترین شرایط برای جلوگیری کردن از ایران برای دسترسی به سلاح هسته‌ای هستیم.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بارها تاکید کرده است که هر گونه اعمال تحریم‌های جدید علیه را وتو خواهد کرد. این در حالیست که روز گذشته هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا هم به جمع حامیان کاهش تحریم‌ها علیه ایران پیوست.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار