سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24585
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » لاریجانی:دولت باید روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند/ توکلی:وضعیت امروز بدتر از شروع هدفمندی است
Print This Post

باید وزارت رفاه و مسئولین ذیربط با دقت بیشتری در ارائه سبد کالا به مردم عمل کنند. من با دولت هم صحبت کرده‌ام قرار شده است تا اشکالات رفع شود اما سرعت رفع اشکال باید سریع‌تر باشد.

لاریجانی:دولت باید روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند/ توکلی:وضعیت امروز بدتر از شروع هدفمندی استبه گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس گفت: لازم است دولت در ارائه لایحه بودجه تغییری را به وجود آورد و پیشنهاداتی را که به عنوان تبصره به مجلس ارائه می‌دهد که گاه قوانین مادر را تغییر می‌دهد را کنار بگذارد و قوانین مادر را در لایحه جداگانه‌ای تغییر داده و به مجلس ارائه دهد.وی ادامه داد: لایحه بودجه باید مختصر و روشن‌تر به مجلس ارائه شود و این موضوع پیگیری خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مراجعات نمایندگان و تذکرات آنها در مورد نحوه توزیع سبد کالا در کشور اظهار داشت: از آنجایی که نمایندگان مردم ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند کاملا این اشکالات را حس می‌کنند و در جمع نظراتی که نمایندگان داشتند این موضوع روشن شد که در ارائه سبد کالا به مردم دقت کافی صورت نگرفته است و برخی از طبقات جامعه نتوانسته‌اند از این سبد کالایی برخوردار شوند مخصوصا کشاورزان، نابسامانی در وضعیت آنها وجود دارد.

دولت باید در این زمینه با سرعت روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند

لاریجانی تصریح کرد: دولت باید در این زمینه با سرعت روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند. اگر این کار بخواهد درست انجام شود باید با اطلاعات دقیق‌تری همراه باشد و اگر اطلاعات هم کافی نیست دولت باید سقف را در ارائه این خدمات در نظر بگیرد نه کف را.

وی افزود: باید وزارت رفاه و مسئولین ذیربط با دقت بیشتری در ارائه سبد کالا به مردم عمل کنند. من با دولت هم صحبت کرده‌ام قرار شده است تا اشکالات رفع شود اما سرعت رفع اشکال باید سریع‌تر باشد.

رئیس قوه مقننه با اشاره به وضعیت استان‌های شمالی کشور به دنبال بارندگی‌های اخیر گفت: برخی از مناطق شمالی با قطعی آب و برق و امکانات دیگر که باید به آنها برسد مواجه بودند البته روز گذشته دولت تلاش‌هایی را در این زمینه داشته است اما تا شب گذشته طبق اخبار واصله همچنان مشکلات زیادی برای استان‌های شمالی وجود دارد.

لاریجانی اظهار داشت: دولت با سرعت بیشتری برای حل این مشکلات اقدام کند. نمایندگان استان‌های شمالی می‌خواستند که برای رسیدگی به این مشکلات و کمک به حل آنها به حوزه‌های انتخابیه بروند اما رفتن آنها مجلس را از حد نصاب می‌اندازد و ما برای بررسی و تصویب بودجه نیاز به حضور آنها در مجلس داریم و لذا در این شرایط دولت باید تلاش زیادی برای حل این مشکلات داشته باشند.

 

سبد کالا ننگ نیست / شيوه توزيع اصلاح شود

در همین راستا، احمد توکلی سخنران سومین شب جشن بزرگ دهه انقلاب که دوشنبه شب و به همت شورای اصولگرایان استان قم در مسجد اهل بیت(ع) برگزار شد در پاسخ به سوال یکی از حضار در مورد میزان شفافیت بودجه ۹۳ و ساختار آن اظهار داشت: میزان بد بودن بودجه سال آینده نسبت به سنوات اخیر کمتر است. وی افزود: گنجاندن عدد در لابلای تبصره‌ها در بودجه ۹۳ کاهش یافته ولی هنوز اشکالاتی در آن وجود دارد.

لاریجانی:دولت باید روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند/ توکلی:وضعیت امروز بدتر از شروع هدفمندی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر من اگر نمره بودجه قبلی هشت بوده می‌توان نمره ۱۱ را به لایحه بودجه ۹۳ داد.

سوال دیگری که از توکلی شد در مورد پرونده مرتضوی و فاضل لاریجانی بود و او هم در جواب گفت: لاریجانی تحت تعقیب قرار دارد و صلاحیت قضایی مرتضوی هم سلب شده است. وی ادامه داد: برای یک قاضی باید بسیار سنگین باشد که صلاحیت قضایی‌اش سلب شود هر چند اگر من قاضی پرونده بودم حکم سنگین‌تری را در نظر می‌گرفتم.

توکلی در ادامه و در پاسخ به سوال دیگری عنوان داشت: صف‌های طولانی دریافت سبد کالایی موجب تاسف و خجالت است در حالیکه می‌شد از تجربه‌های گذشته درس گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از نمایندگان به این شیوه توزیع اعتراضاتی داشتند خاطرنشان کرد: یکی از راه‌حل‌ها ارائه کارت‌های الکترونیکی به مردم بود زیرا ارائه تسهیلات به عموم جامعه خوب است ولی این کار باید همراه با حفظ عزت آنها باشد. وی تصریح کرد: به نظر من سبد کالا را نمی‌توان ننگ دانست زیرا در شرایطی که رکود به جای رونق اقتصادی حاکم است مردم باید به حداقل‌ها دسترسی داشته باشند.

توکلی سیاست‌های اقتصادی دولت را مورد توجه قرار داد و افزود: به نظر من همان سیاست‌های اقتصادی دولت هاشمی در سال‌های بعد ادامه یافته و تنها تاکتیک‌ها تغییر کرده‌اند هرچند راهبرد اصلی همان بوده است.

سوال دیگری که از عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس صورت گرفت در مورد پیش‌بینی تورم ۵۰ درصدی بود و توکلی هم گفت: با هدفمندی یارانه‌ها تورم ۶۰ درصدی را هم پیش‌بینی می‌کردم زیرا عقیده داشتم مدل‌ها رسا نیستند و احتیاط هم لازم است هر چند تورم ۱۵ درصدی هم که از سوی برخی عنوان می‌شد صحیح نبود و به واقعیت تبدیل نشد.

وی بیان داشت: مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌بینی کرده است که در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی، قیمت حامل‌های انرژی به چهار برابر افزایش یابد و نکته دیگر اینکه وضعیت امروز بسیار بدتر از زمانی است که احمدی‌نژاد هدفمندی را آغاز کرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار