سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24681
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تنها شهید 12بهمن سال 57 کشور +عکس
Print This Post

بر اساس اطلاعات بنیاد شهید، شهید کربلایی قربانعلی داوودی تنها شهید انقلاب در 12 بهمن ماه سال 1357در کشور است.

تنها شهید 12بهمن سال 57 کشوربه گزارش سلام دلفان به نقل از ایرنا، شهیدداوودی متولد سال 1308 از اهالی شهر فارسان بود که در تاریخ 12بهمن ماه 1357در سن 49 سالگی توسط سرسپردگان رژیم پهلوی به شهادت رسید.

شهید داوودی فردی زحمتکش و تلاشگر بود او در فعالیت های سیاسی علیه رژیم پهلوی حضوری فعال داشت و کسبه وبازاریان شهر فارسان را علیه رژیم منحوس پهلوی دعوت به مبارزه می کرد.

شهید داوودی با شروع انقلاب در سال 1357مبارزات شدیدتری را علیه رژیم طاغوت آغاز می کند و به علت همین فعالیت ها و نصب تصویر حضرت امام خمینی(ره) بر درب مغازه خود چماقداران و ضد انقلابیون چندین مرتبه به مغازه وی حمله و شیشه های مغازه شهدی داووی را می شکنند ولی او از آرمان خود دست بردار نبود.

در عاشورای سال 57 عناصر ضد انقلابی با حمله به مغازه شهید داوودی، وی را زخمی می کنند.

در روز 12 بهمن ماه سال 57 مصادف با ورود حضرت امام خمینی(ره) به ایران در راهپیمایی که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود به عنوان یکی از عوامل اصلی راهپیمایی شرکت می کند که درمسیر حرکت از مسجد جامع فارسان به سمت سه راهی باباحیدر درحین راهپیمایی، چماقداران رژیم شاهنشاهی و ضد انقلابیون به تظاهرکنندگان حمله ورشدند که در این میان عده ای زخمی و عده ای هم فرار کردند.

شهیدقربانعلی داوودی بر اثر ضرباتی که سرسپردگان رژیم طاغوت برسرش وارد کردند، دچار آسیب مغزی شده و بعد از انتقال به بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان دعوت حق را لبیک و به درجه رفیع شهادت نایل می آید.

پیکر این شهید مبارز انقلاب اسلامی که در انتظار طلوع خورشید انقلاب در کشور بود قبل از 22 بهمن ماه و پیروزی انقلاب در گلزار شهدای شهر فارسان آرام گرفت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار