سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 24802
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نجفی 92 مدیر را برکنار کرد و رفت+ اسامی
Print This Post

محمد علی نجفی رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در طول مدیریت 5/5 ماهه خود بر این سازمان 92 نفر را برکنار کرد و زود از این سازمان کنار رفت.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق – محمدعلی نجفی62 ساله از بنیان‌گذاران حزب کارگزاران سازندگی است و از ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ در دولت‌های باهنر، مهدوی کنی و موسوی وزیر فرهنگ و آموزش عالی و در دولت هاشمی رفسنجانی وزیر آموزش و پرورش بود.


در دولت خاتمی به سازمان برنامه و بودجه رفت و در پاییز ۱۳۸۵ با قرار گرفتن در لیست ائتلاف اصلاح طلبان نامزد شرکت در انتخابات شورای شهر تهران شد و توانست در جمع ۱۵ نفره شورای شهر تهران قرار بگیرد.
نجفی 92 نفر را برکنار کرد و رفتبا روی کار آمدن دولت یازدهم ،نجفی در 26 مردادماه از سوی حسن روحانی به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منصوب شد.

وی که در لیست وزرای پیشنهادی دولت یازدهم به مجلس برای تصدی وزارت آموزش و پرورش قرار داشت، به علت مخالفت‌های جدی نمایندگان با اقدامات وی در فتنه سال 1388 نتوانست رأی اعتماد نمایندگان را کسب کند.

با توجه به رای منفی مجلس، انتصاب نجفی به عنوان معاون رئیس‌جمهور، موجب انتقاداتی شد.

نجفی در دوره مدیریت کوتاه خود در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دست به تغییرات گسترده‌ای در این سازمان زد و نزدیک به 100 عزل و نصب انجام داد.

این تغییرات شامل 32 معاون و مدیر کل در سطح سازمان و انتصاب 27 مشاور و رئیس کاخ موزه های مهم کشور و 33 تغییر در سطح استان ها می باشد و این آمار تغییراتی است که در فضای مجازی منتشر شده و احتمال اینکه دامنه این عزل و نصب ها بیش از این نیز باشد وجود دارد.

از آنجا که اصلاح‌طلبان به مدیرانی که در دولت احمدی‌نژاد به طور کوتاه‌مدت مسئولیتی بر عهده می‌گرفتند و کنار می‌رفتند، «مسئول تسویه» می‌گفتند،احتمالا نجفی نیز مسئول تسویه در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است تا پس از برکناری افراد غیرهمسو با دولت، این سازمان را تقدیم به رئیس جدید کند.

نجفی 92 نفر را برکنار کرد و رفت

نجفی 92 نفر را برکنار کرد و رفت

نجفی 92 نفر را برکنار کرد و رفت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار