سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25094
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شگفتی فیلا از رقابت‌های جام تختی
Print This Post

سایت فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) در گزارشی از سی و چهارمین دوره پیکارهای جام تختی در ایران، این رقابت ها را مملو از شگفتی توصیف کرد.

به گزارش سلام دلفان، فیلا نوشت: در مسابقات جام تختی 187 کشتی گیر از 17 کشور جهان در اوزان جدید به رقابت پرداختند. در پایان 96هزار دلار جایزه نقدی بین نفرات اول تا سوم توزیع شد به طوریکه برای مدال طلا 5 هزار دلار، برای مدال نقره 3 هزار دلار و برای مدال برنز 2 هزار دلار به هر یک از کشتی گیران تعلق گرفت.این سایت در توصیف اتفاقات عجیبی که در این رقابت ها روی داد به حذف بسیاری از قهرمانان المپیک جهان اشاره کرده است.

در 57 کیلوگرم یونگ هاک جین از کره و قهرمان ارتش های جهان در سال 2013 با امتیاز 12 بر 6 برابر رسول کالی یف نفر شماره 5 جهان از قزاقستان به برتری دست یافت.

در 55 کیلوگرم ولادیمیر خینچگاشویلی دارنده مدال نقره المپیک 2012 از گرجستان در دور اول توسط حسن مرادقلی از ایران حذف شد و در همین وزن یانگ کیونگ ایل نفر شماره 9 دنیا از کره و قهرمان 2009 جهان و همچنین دارنده مدال برنز المپیک 2012 در مکان سوم جای گرفت.

در 61 کیلوگرم دو قهرمان جهان برای مدال طلا به مصاف هم رفتند اما دالت نیازبکوف نفر سوم جهان از قزاقستان بود که در 3 دقیقه و 49 ثانیه واسیل فدورشین دارنده مدال نقره المپیک 2008 از اوکراین را مغلوب کرد.

با وجود تلاش های فراوان کشتی گیران کره شمالی و قزاقستان، مدال طلا در بسیاری از اوزان میانه به ایرانی ها رسید.

در 65 کیلوگرم میصم نصیری قهرمان شد و در 70 کیلوگرم مصطفی حسین خانی به مدال طلا دست یافت.

اما در 74 کیلوگرم عزت الله اکبری دارنده مدال نقره رقابت های 2013 قهرمانی جهان مقابل رضا افضلی باخت و از راهیابی به فینال بازماند. در این وزن نیز افضلی از ایران به قهرمانی رسید.

در 86 کیلوگرم مصطفی جوکار کشتی گیر قدرتمند ایرانی با غلبه بر جلال زمان هموطن خود برای دومین بار در جام جهانی قهرمان شد.

در این وزن گابور هاتوس دارنده مدال برنز المپیک 2012 از مجارستان موفق به کسب هیچ مدالی نشد. وی در دور نخست مقابل عزیزوف از قزاقستان شکست خورد.ایستوان ورب هم تیمی مجاری او و دارنده مدال برنز رقابت های 2013 قهرمانی جهان و نفر چهارم دنیا نیز در دور نخست حذف شد.

در 97 کیلوگرم الدار کورتانیدزه قهرمان سابق جهان و رییس فعلی فدراسیون کشتی گرجستان در 42 سالگی روی تشک رفت. قهرمان هفت دوره المپیک و جهان با مبارزه برابر علی بونکوگلو از ترکیه روز هیجان انگیزی را برای تماشاگران حاضر در سالن خلق کرد.

کورتانیدزه با اینکه با نتیجه 12 بر 10 مغلوب شد اما تماشاگران همانند یک برنده او را تشویق کردند و رسول خادم و علیرضا حیدری رقبای قدیمی او برای قدردانی از وی و تلاش هایش روی تشک رفتند.

کورتانیدزه بعد از این مسابقه گفت: برای یادآوری خاطران اینجا هستم و یکبار دیگر مورد لطف ایرانی ها قرار گرفتم. خادم و حیدری رقبای قدرتمند من بودند اما در خارج از تشک با هم دوست هستیم. 30 سال است که کشتی می گیرم و تسلیم شدن برایم سخت است. آینده نشان می دهد که ادامه خواهم داد یا نه.

در 97 کیلوگرم حامد طالبی زرین کمر قهرمان سابق جوانان جهان به قهرمانی رسید و پاولو الیونیک نفر سوم جهان به مدال برنز دست یافت.

سایت فیلا در این گزارش از حذف دو مدال آور المپیکی در وزن 125 کیلوگرم را هم آخرین شگفتی مسابقات جام تختی نام برده است.

در این وزن داوید موزامانشویلی دارنده مدال نقره المپیک از گرجستان در دور نخست حذف شد و پس از او کمیل قاسمی دارنده مدال برنز المپیک در نیمه نهایی از دالت شابانبای از قزاقستان شکست خورد.

در فینال این وزن شابانبای در میان تشویق های بی امان 4 هزار تماشاگر حاضر در سالن از پرویز هادی از ایران شکست خورد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار