سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25352
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سکوت وزیر ارشاد در پاسخ به یک سؤال
Print This Post

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالاتی درباره نظرات علما در مواجهه با رستاخیز و ایرادات وارده بر فرم، محتوا و مستندات این فیلم و حمایت چندی پیش خود از این فیلم سکوت کرد.

به گزارش سلام دلفان، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای نهاد کتابخانه‌های عمومی که صبح امروز شنبه 26 بهمن برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح ملی ایستگاه مطالعه که از جمله برنامه‌های انجام شده نهاد کتابخانه‌های عمومی در زمان ریاست واعظی بود گفت: این طرح طرح مثبتی است که ممکن است برخی اشکالات جزئی داشته باشد که باید رفع شده ادامه پیدا کند.وی در پاسخ به این پرسش که سیاست‌های پیشِ‌روی نهاد کتابخانه‌های عمومی چه خواهد بود، گفت: در طول مدتی که بنده در وزارت ارشاد حضور داشتم جلسه هیئت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار نشد. ما در اولین جلسه‌ای که با حضور اعضای جدید این هیئت برگزار خواهیم کرد سیاست‌ها را مرور می‌کنیم و توصیه‌هایی را که هیئت امنای نهاد برای انتخاب کتاب و انجام دیگر فعالیت‌ها مد نظر قرار دارند، ابلاغ خواهیم کرد که توسط مسئولان اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

جنتی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بودجه اختصاص داده شده به حوزه فرهنگ چه‌مقدار است، گفت: رقم بودجه هنوز به ما ابلاغ نشده است و تا زمانی که این رقم ابلاغ نشود قابل جابه‌جایی است. بنابراین اکنون رقم بودجه وزارت فرهنگ مشخص نیست.

وی در پاسخ به این پرسش “آیا تغییراتی در ریاست کتابخانه ملی نیز در پیش داریم یا خیر؟” گفت: تغییر ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی در اختیار بنده نیست، مستقیماً مربوط به ریاست جمهوری است و بنده حتی پیشنهاد نیز نمی‌دهم.

جنتی با اشاره به سهم کتاب‌های مفید از جمله کتاب‌های دینی از بودجه فرهنگی گفت: در فصل پنجم بودجه کتاب‌های مفید دیده شده‌اند. یکی از مواردی که در این فصل مطرح است کمک به انتشار کتاب‌های مفید است، به‌خصوص حمایت از چاپ و نشر قرآنی.

وزیر ارشاد در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر اینکه رأی صادره برای نشر چشمه چگونه مدنظر قرار گرفته، آیا این صحت دارد که 24 ماه تعلیق صادر شده از‌‌ همان دو سال پیش در نظر گرفته می‌شود و اسفندماه به پایان می‌رسد، گفت: نشر چشمه در هیئت بدوی محکوم شد و در هیئت تجدید نظر که به‌تازگی تأسیس شده است این رأی مورد تجدید نظر قرار گرفت و 24 ماه محرومیت از نشر کتاب برای این ناشر صادر شد که پس از طی شدن این 24 ماه این ناشر می‌تواند به کار خود ادامه دهد البته این مدت از‌‌ همان زمانی که نشر چشمه دچار محرومیت از نشر شد، در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: این رأی مانند این است که رأی یک زندانی را دو سال پس از به زندان رفتن او صادر کنیم و بگوییم که رأی شما سه سال ماندن در زندان است، طبیعی است که از این سه سال دو سال آن طی شده و تنها یک سال باقی می‌ماند. بنابراین رأی نشر چشمه نیز از‌‌ همان آغاز تعلیق این ناشر در نظر گرفته می‌شود و قاعدتاً منعی برای حضور این ناشر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نخواهد بود.

جنتی همچنین پرسش‌های پیرامون جشنواره فیلم فجر و اعلام نظر در واکنش به نظرات علما و مراجع عظام تقلید، ایرادات وارده بر فرم، ساختار، محتوا و مستندات فیلم رستاخیز را بدون پاسخ گذاشت، چندی پیش جنتی از فیلم «رستاخیز» حمایت جدی کرده بود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار