سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25358
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روحانی در تدارک سفر به روسیه
Print This Post

وزیر روابط بین‌الملل و اقتصاد آستراخان روسیه از سفر روحانی رئیس جمهور ایران به کشور روسیه در پایان ماه سپتامبر خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، دنیس آفاناسیف امروز در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سفر به گیلان اظهار کرد: این نخستین سفر بنده به استان گیلان است.

وی با بیان اینکه در این سفر درباره توسعه همکاری دو استان آستراخان و گیلان به گفت‌وگو نشستیم، تصریح کرد: امکانات و تبادل تجاری و کالا بین دو استان گیلان و آستراخان را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر روابط بین‌الملل و اقتصاد آستراخان روسیه از امضای قرارداد بین دو شهر آستراخان و رشت برای اعلام خواهرخواندگی خبر داد و گفت: امیدواریم این قرارداد تا پایان ماه آوریل به امضا برسد.

وی با تصریح بر اینکه چند پیشنهاد برای توسعه روابط اقتصادی دو استان آستراخان و گیلان مطرح کردیم، خاطرنشان کرد: درباره رشد صادرات و توسعه همکاری بازرگانان پیشنهادهایی عنوان شد.

آفاناسیف علاقه‌مندی آستراخان برای صادرات مصالح ساختمانی و گندم بین دو کشور ایران و روسیه و بالعکس را از دیگر موضوعات برشمرد.

وی از سفر روحانی رئیس جمهور ایران به روسیه خبر داد و اظهار کرد: رئیس جمهور ایران پایان ماه سپتامبر به روسیه سفر می‌کند.

وزیر روابط بین‌الملل و اقتصاد آستراخان روسیه درباره حجم مبادلات روسیه با ایران خاطرنشان کرد: سال میلادی گذشته ۲ میلیارد دلار میزان حجم مبادلات ایران با روسیه بود.

وی این میزان حجم صادرات روسیه با ایران را با ۴۵ درصد کاهش ذکر کرد و گفت: صادرات ایران به روسیه پنج درصد افزایش یافته است.

آفاناسیف گردش کالا بین روسیه و ایران را با کاهش ۳۵ درصدی بیان کرد و متذکر شد: تحریم‌ها در تجارت روسیه با ایران اثر منفی گذاشته و موجب کاهش حجم صادرات روسیه به ایران شده است.

وی خواستار افزایش حجم تبادلات ایران با روسیه شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار