سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25479
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حضور يک و نيم ميليون زائر در راهیان نور
Print This Post

دبیر ستاد راهیان نور کشور گفت: یک و نیم میلیون نفر از پنجم اسفند امسال تا پانزدهم فروردین سال آینده در برنامه های راهیان نور مناطق عملیاتی کشور حضور خواهند داشت.

 

به گزارش سلام دلفان، سرهنگ نادر ادیبی در نشست خبری تشریح برنامه های ستاد راهیان نور کشور افزود: با توجه به شرایط منطقه و در عرصه بین المللی شعار امسال برنامه های راهیان نور «ما ایستاده ایم» در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اردوهای راهیان نور از یک برنامه فصلی به حرکتی در همه ایام سال تبدیل شده است و همه مناطق عملیاتی نیز مورد بازدید قرار می گیرد.

دبیر ستاد راهیان نور کشور افزود: در برنامه های امسال با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، ترویج سبک زندگی اسلامی مدنظر قرار گرفته است.

سرهنگ ادیبی گفت: کمیته دهگانه ای با حضور دستگاه ها و نهادها تشکیل و همه فعالیت های دستگاه ها و نهادها در تاریخ مذکور در استان خوزستان متمرکز شده است.

وی افزود: زیر ساخت های لازم برای اسکان و سفر 110 هزار نفر در هر روز در استان خوزستان در نظر گرفته شده است.

سرهنگ ادیبی گفت: برای تشریح رشادت ها و خاطرات دوران دفاع مقدس 5 هزار راوی از ارتش ، 16 هزار از سپاه ، نیروی انتظامی ، بنیاد جانبازان و بنیاد شهید به فعالیت در این زمینه می پردازند.
وی با بیان این که روز 20 اسفند در تقویم ملی کشور به عنوان روز ملی راهیان نور ثبت شده است، افزود: همایش ملی راهیان نور در این روز در شهر خرمشهر برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد راهیان نور کشور گفت: برنامه های راهیان نور نیز به عنوان یک اثر ملی فرهنگی در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

ادیبی افزود: جشنواره فرهنگی ره آورد سرزمین نور با همت سپاه خوزستان به مدت 10 شب در خرمشهر برگزار می شود.

وی از برگزاری نخستین یادواره شهدای خادم راهیان نور خبر داد و گفت: این یادواره برای تجلیل از مقام خادمان شهید راهیان نور در معراج شهدای محمودوند برگزار می شود.

وی افزود: پنج میلیون نفر زائر امسال تحت پوشش بیمه قرار می گیرند تا در صورت بروز سوانح مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

ادیبی گفت: شبکه مرکزی خادمین راهیان نور نیز راه اندازی شده است که بسیاری از اعضای آن از دانشجویان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.

دبیر ستاد راهیان نور کشور افزود: سامانه پاسخگویی به سئوالات و راهنمایی زائران با شماره 3130 در استان خوزستان آماده پاسخگویی به سوالات و مسائل زائرانی است که به شکل شخصی به مناطق عملیاتی جنوب کشور سفر می کنند.

ادیبی با بیان این که اردوهای راهیان نور امسال با ایام فاطمیه همزمان برگزار می شود ، گفت:‌ برنامه هایی متناسب با این ایام در اردوها پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به این که مناطق عملیاتی گسترده ای مورد بازدید قرار می گیرد طرح هما از طرف خادمان اجرا می شود تا با کمک نقشه های موجود زائران مناطق عملیاتی را راهنمایی کند.
ادیبی با قدردانی از تلاش های سازمان صدا و سیما در پوشش برنامه های راهیان نور گفت: امسال نیز در چند نقطه سازمان صدا و سیما برنامه های متنوعی را در این ایام خواهد داشت.

دبیر ستاد راهیان نور کشور افزود: گسترش برنامه های راهیان نور خلیج فارس در دستور کار ستاد مرکزی راهیان نور قرار گرفته است و از این پس به شکل گسترده ای این برنامه ها برگزار خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار