سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25696
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طنز/افتخار صادرات گوسفنداسترالیا به‌ایران
Print This Post

اگر قرار باشد گوسفند غربی لای گوسفند ناب ایرانی وول بخورد آیا این امکان به وجود نمی آید که مورد فشار قرار بگیرند؟

افتخار صادرات گوسفند از استرالیا به ایرانگروه فرهنگی سلام دلفان– بنده خدا وزیر کشاورزی استرالیا«بارنابی جویس درینک» که ادم خجالت میکشد حتی اسمش را بیاورد از نگرانی خود درباره صادرات گوسفند زنده به ایران خبر داد و گفت«یعنی تا الان پیام انتخابات رو کسی نشنیده؟ من که بعید میدونم چون ما که خوب شنیدیم.»

این آقای وزیر حتی قرار است سفری به خاورمیانه داشته باشد و با مقامات و وزرا درباره گوسفند زنده غنی ایرانی رایزنی کند. خبرگزاری ایرنا با قوت هر چه تمام تر در این باره گفت«گزارش رسانه های استرالیا نشان می‌دهد که ایران نیازمند واردات یک میلیون و 300 هزار راس گوسفند استرالیایی است.»

وزیر کشاورزی استرالیا در ادامه گفت «تا این جای کار مذاکره، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و موفقیت های خوبی را حاصل کرده ایم.» اما نیروهای خودسر در چند سال گذشته نگران این بودند که بازار گوسفند ایران توسط کشورهای غربی مورد تجاوز واقع شود و همین امر باعث نگرانی سازمان حمایت از گوسفندان زنده شده است.

آنها گفته اند: «اگر قرار باشد گوسفند غربی لای گوسفند ناب ایرانی وول بخورد آیا این امکان به وجود نمی آید که مورد فشار قرار بگیرند و پشمهایشان فر بخورد؟ اگر غربی ها قرار است به این اقدامات خرابکارنه خود ادامه بدهند ما هم تغییر رویه می‌دهیم» در همین راستا قرار است یک هئیت ایرانی برای بررسی وضعیت گوسفند زنده استرالیایی به مزارع آنجا اعزام شوند.

یکی از موافقان این صادرات که پست مهمی را در دولت جدید دارد گفت «متاسفانه برخی‌ها سعی می‌کنند این صادرات را متوقف کنند و به غرور میلیون‌ها نفر ضربه بزنند. در صورتی که در هشت سال گذشته ما حتی یک عدد کُره گوسفند استرالیایی برای دلخوشی خودمان هم که شده وارد نکردیم و این حاصل ضعف شدید دیپلماسی خارجی در دوره های قبل بوده است»

نتیجه گیری: دولت باید سعی کند تا هر چه زودتر گوسفند استرالیایی را وارد کند. عملکرد این دولت زمانی خوب میشود که واردات چنین اقلامی تسهیل یابد. چقدر درد؟ چقدر ضعف؟ چقدر صف؟ ما میخواهیم بعد از طرح زیبای سبد کالا، واردات گوسفند ایرانی باشد که بدرخشد. همین!

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار