سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25736
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » فعالیت کاربران اینترنت رصد نمی‌شود
Print This Post
سوری در گفتگو با سایت اصلاح طلب سلام نو:

کارهای ما به صورت قانونی صورت می‌پذیرد و هم سیستم قضایی کشور و هم سیستم اجرائیمان مستقل هستند. ما مانند کشورهای سنتی و دیکتاتوری نیستیم که بخواهیم دست به چنین کار‌هایی بزنیم.

اخیرا علی حکیم جوادی، معاون اسبق وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای گفته که «واقعیت این است که تمامی فعالیت‌های کاربران اینترنت در هرجایی رصد می‌شود.» حال این سوال مطرح می‌شود که آیا واقعا تمام کاربران اینترنتی در حال کنترل شدن هستند یا خیر. از این رو به سراغ یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس رفتیم و در این‌باره از وی سوال کردیم. در ادامه اظهارات حجت‌الله خدایی سوری را در گفتگو با سلام نو می‌خوانید:

این نماینده مجلس در واکنش به این موضوع گفت: فکر نمی‌کنم که کاربران اینترنتی در حال رصد باشند. چون کشور ما در گیر یک شرایط بحرانی و امنیتی نیست که بخواهد دست به انجام چنین اقداماتی بزند. کشور ما از لحاظ جابجایی قدرت بین طبقات مختلف و سیستم دموکراسی انتخابات جزء کشور‌های نرمال است.

خدایی سوری به خبرنگار «سلام نو» گفت: کارهای ما به صورت قانونی صورت می‌پذیرد و هم سیستم قضایی کشور و هم سیستم اجرائیمان مستقل هستند. ما مانند کشورهای سنتی و دیکتاتوری نیستیم که بخواهیم دست به چنین کار‌هایی بزنیم. تا جایی که من اطلاع دارم این مساله که بخواهند همه مردم را کنترل و یا فیلتر کنند در مملکت ما وجود ندارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: بنده فکر نمی‌کنم که قانون اجازه داشته باشد همه را چک کند و تا کنون نیز بحثی بدین شکل مطرح نبوده است، اما اگر قرار بر کنترل افراد باشد، دستگاه قضایی باید در این رابطه حکم صادر کند و مطابق قانون چنین کارهایی انجام بپذیرد
تن‌ها مقام قضایی می‌تواند چنین حکمی صادر کند.

سوری در حوزه کنترل اشخاص و چهره‌های مهم نیز گفت: تصمیم گیری راجع به کنترل این افراد باید در چارچوب‌های کلان کشوری انجام گیرد و من فکر نمی‌کنم چنین مواردی در کشور وجود داشته باشند. اگر هم باشند باید قانون در این زمینه دستور داده باشد و تنها مقام قضایی می‌تواند در این باره حکم صادر کند و مقام قضایی به عنوان قاضی و صالح با دریافت گزارش می‌تواند چنین حکمی صادر کند.

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  اسفند ۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۵۵

  تصاوير شهداي مدافع حرم لبناني
  http://3lam.ir/?p=502

 2. نویسنده دیدگاه: farhad
  اسفند ۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۴۰

  آقای سوری که فقط با فکرمیکنم وفکر نمی کنم جواب داده است .من یقیناًاطلاع دادرم که چنین امری انجام نمی گیرد .کشور ما آنقدر اقتدار دارد که با با فعالیت کاربران اینترنتی آسیبی نمی بیند.البته درچارچوب قانون

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار