سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25773
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قهر سریع القلم از مطالعات ریاست جمهوری/ میزان ذخیره طلای کشور چقدر است؟/ شناسایی یکی از منابع مالی روزنامه آسمان/ شکست مجدد پروژه اصلاح طلبان برای شهردار شدن محسن هاشمی و…
Print This Post

خبرنگاران مشرق در جریان پیگیری‌های خبری به “زمزمه”هایی برمی‌خورند که ميهمان‌‌کردن مخاطبان به این شنیده‌ها خالی از لطف نیست.

* شنیده ایم محمود سریع القلم در جلسه چهارشنبه شورای سیاستگذاری مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری حاضر نشده و از این مرکز خداحافظی کرده است. علت قهر سریع القلم را اظهارات حسام الدین آشنا عنوان کرده اند که در نامه ای به رئیس صدا و سیما عنوان کرد سریع القلم جزو مشاوران رئیس جمهور نبوده و نیست. انتشار تصاویری از محمود سریع القلم در حالتی که کروات ذارد و به عنوان مشاور رئیس جمهور در اجلاس داووس شرکت کرده بود باعث ایجاد این اختلافات و تنش ها شد.* شنیده ایم در جلسه ای که اصلاح طلبان داشته اند نسبت به غیبت خاتمی در راهپیمایی 22 بهمن اعتراض کرده اند. در این جلسه خطاب به خاتمی گفته شده :” عدم حضور شما در راهپیمایی 22 بهمن با توجه به صدور بیانیه مجمع روحانیون در دعوت از مردم برای شرکت در این راهپیمایی ، یک چهره دوگانه از مجمع روحانیون و شخص شما در میان رسانه ها و افکار عمومی برجای گذاشت.

* شنیده ایم میزان حضور مشایی در ساختمان دانشگاه ایرانیان کاهش یافته، بگونه ای که در هفته های اخیر به ندرت در کنار احمدی نژاد مشاهده شده است.یکی از دلایل تعطیلی جلسه وزرای سابق دولت دهم در ساختمان لادن، حضور مشایی در جلسات بود.

* شنیده ایم میزان ذخیره طلای کشور به رقم بیسابقه ای در طول تاریخ کشور رسیده است. بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، در حال حاضر میزان ذخیره طلای ایران بیش از 800 تن و ذخیره ارزی کشور نیز بیش از 110 میلیارد دلار است.

* یکی از حامیان روحانی با ارسال نامه ای به مدیران صدا و سیما خواستار تعطیلی دو برنامه “صرفا جهت اطلاع” و ” حساس نشو” شده است. بهانه تعطیلی این دو برنامه، استفاده از خبرهای غیر معتبر و ایجاد تشویش اذهان عمومی در آنها عنوان شده است.

* پس از کناره گیری عارف از بنیاد باران، محمد خاتمی حضور پررنگ تری در جلسات این بنیاد دارد. در یکی از جلسات این بنیاد با اشاره به لزوم برنامه ریزی بلند مدت برای رسیدن به اهداف مورد نظر، به ارزیابی عملکرد مدارس غیر انتفاعی اصلاح طلبان همچون مدارس سلام و همچنین دلایل تاسیس دانشگاه ایرانیان توسط احمدی نژاد پرداخته شد و پیشنهاد شده این بنیاد نیز اقدام به راه اندازی مدارس غیر انتفاعی با هدف کار فرهنگی و سیاسی بلند مدت نماید.

* یکی از حامیان احمدی نژاد به نام (ع-د) به زودی یک هفته نامه اقتصادی راه اندازی خواهد کرد. قرار است این هفته نامه ضمن پاسخگویی به انتقادهایی که از عملکرد اقتصادی دولت احمدی نژاد می شود، به نقد رویکردها و عملکرد دولت یازدهم بپردازد.

* در جلسه اصلاح طلبان مشهد مطرح شده که آقای روحانی روی استانداری نجار تاکید دارد و ما هم نمی توانیم نظر وی را تغییر دهیم، بنا بر این باید تمرکز خود را روی عملکرد صولت مرتضوی بگذاریم و نقاط ضعف وی را در شهرداری مشهد برجسته و نگذاریم مدیران اصولگرا در این شهر حضور پررنگ تری در مناصب بالای اجرایی داشته باشند.

* شنیده ایم دولت یازدهم نیز تاکنون مطالبات شهرداری را بابت اداره و گسترش مترو نپرداخته است. در دولت گذشته نیز به تسهیلات مصوب و قانونی کمک دولت به مترو پرداخت نمی شد.

* در روزنامه زنجیره ای آسمان که با حمایت کرباسچی و سردبیری قوچانی منتشر و پس از چند شماره به دلیل اهانت به احکام اسلام توقیف شد، متاسفانه رد پای کمک به آن از طریق اموال عمومی در قالب تبلیغات یک بانک متعلق به بیت المال در اولین شماره تا شماره آخر آن دیده می شد.

* اصلاح طلبان از بازپس گیری استعفای احمد دنیا مالی به شدت عصبانی هستند و می گویند برنامه ریزی ما برای رسیدن به مرحله استیضاح قالیباف با 21 رای در حال اجرایی شدن بود که این پروژه با بازپس گیری استعفای دنیا مالی ناکام ماند. اصلاح طلبان همچنان به دنبال شهردار شدن محسن هاشمی در تهران هستند.

* در جلسه اصلاح طلبان مطرح شده است حالا که راه اندازی شبکه تلویزیونی خصوصی منع قانونی دارد باید تمهیدی بیندشیم و پروژه بالا بردن سرعت اینترنت در کشور را اجرا نماییم تا بتوانیم از طریق شبکه مجازی اقدام به نمایش فیلم ، مصاحبه ، خبر و گزارش نماییم.هزینه این پروژه بیش از 2 میلیارد دلار ارزیابی شده است.

* شنیده ایم یکی از دلایل لغو اجرای افزایش قیمت بنزین از اول اسفند سال جاری، نظرات مخالف اکثر استانداران بود که جهت مشورت به تهران فراخوانده شده بودند.

* پس از ناکامی اصلاح طلبان در عملیات تطهیر خاتمی و دیدار وی با مراجع عظام تقلید، برخی نزدیکان وی طرح دیدار و میانجیگری آیات عظام شبیری زنجانی، جوادی آملی و امامی کاشانی را مطرح کرده و در دستور کار قرار داده اند.

* به دلیل مشکلات عدیده شهر تهران، قرار شده از قالیباف و استاندار تهران برای شرکت در جلسات هیات دولت بیشتر دعوت به عمل آید.هفته گذشته برای اولین بار از قالیباف برای شرکت در جلسه هیات دولت و بررسی مشکلات شهر تهران دعوت شد.

* گزارش ها از نوار غزه حاکی از بستن شدن کانال های این منطقه دارد. پس از کودتای نظامیان در مصر و به قدرت رسیدن ژنرال السیسی، تمام کانال هایی که از مصر برای غزه دارو و غذا و لوازم ضروری می بردند مسدود شده و فلسطینی ها در مضیقه بسر می برند. گفته می شود این شکل از سخت گیری حتی در زمان حکومت مبارک هم سابقه نداشته است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار