سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25799
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تلاش شرکت‌های آمریکا برای تجارت با ایران
Print This Post

خبرگزاری رویترز از تلاش شرکت‌های آمریکایی «بوئینگ» و «جنرال الکتریک» برای کسب مجوز از دولت این کشور جهت فروش قطعات هواپیماهای مسافربری به ایران خبر داده است.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری رویترز از تلاش شرکت‌های آمریکایی برای کسب مجوز از دولت این کشور برای فروش قطعات هواپیماهای مسافربری به ایران خبر داده است. در صورت صدور مجوز، این برای اولین بار بعد از سه دهه و در سایه توافق ژنو خواهد بود که چنین معامله‌ای میان شرکت‌های آمریکایی و ایرانی صورت می‌گیرد.منابع صنعتی و افراد مطلع می‌گویند دستکم دو شرکت بزرگ فعال در زمینه صنایع هوایی یعنی «بوئینگ» و موتورسازی «جنرال الکتریک» از دولت آمریکا صدور مجوز برای صادرات قطعات به ایران در بازه 6 ماهه مورد توافق در ژنو را درخواست کرده‌اند.

با این وجود رویترز نوشته است این شرکت‌ها همچنان برای صادرات به ایران با موانعی از جمله نامشخص بودن شرایط و بندهای مجاز قرارداد و همچنین دشواری یافتن بانکی که حاضر به انتقال مبالغ مالی از ایران باشد، روبرو هستند.

یک سخنگوی شرکت جنرال الکتریک می‌گوید این شرکت از سال 2004 با هدف ارتقای ایمنی هواپیماهای ایرانی و نه کسب سود درخواست صدور مجوز داشته‌اند. این شرکت که بزرگترین تولیدکننده موتورهای جت در دنیا است، بعد از توافق هسته‌ای موقت ایران و 1+5 نیز درخواست مجددی را به دولت آمریکا ارائه کرده است.

«ریک کندی» سخنگوی جنرال الکتریک به خبرگزاری رویترز گفته است: «ما دنبال یک پنی سود هم نیستیم. هدف ما صرفا ارتقا ایمنی پروازها است.»

یک منبع مطلع هم گفته است شرکت بوئینگ که بزرگترین سازنده هواپیماهای مسافربری در جهان است هم از دولت آمریکا خواسته برای صدور قطعات به ایران، مجوز صادر کند. با این حال، هم شرکت بوئینگ و هم وزارت خزانه‌داری آمریکا از اظهارنظر در این مورد خودداری کرده‌اند.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار