سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25804
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نظر حاتمی کیا درباره رستاخیز
Print This Post

کارگردان فیلم «چ» تاکید کرد باید جلوه‌های ایثار را در این کشور پاس بداریم و نمونه‌ای از این پاس‌داشت‌ها در فیلم «شیار 143» تحقق یافت و وجدان عمومی جامعه به آن واکنش نشان داد.

گروه فرهنگی سلام دلفان– ابراهیم حاتمی‌کیا جمعه شب پس از اینکه در جشنواره فیلم فجر استان قم تقدیر شد و سیمرغ این جشنواره به وی اهدا گردید طی سخنانی اظهار کرد: باید خوشحال باشم که در فیلم «چ» توانستم نظر همسران شهدا از جمله همسر شهید وصالی را جلب کنم و این لحظات برای ما ارزشمند است.وی در ادامه گفت: خوشحالم که امروز به شهر قم سفر کردم و نشان نوکری کریمه اهل بیت(س‌) نصیب من شد.

کارگردان فیلم «چ» تصریح کرد: خودم را جزو ساکنان این مرز و بوم می‌دانم و به این مملکت اعتقاد دارم و باید جلوه‌های ایثار را در این کشور پاس بداریم و نمونه‌ای از این پاسداشتن‌ها در فیلم «شیار 143» تحقق یافت و وجدان عمومی جامعه به آن واکنش نشان داد.

وی با اشاره به اینکه ورود به عرصه دفاع مقدس و فیلم سازی در این زمینه با دشواری‌هایی روبه‌رو است، تاکید کرد: فیلم «چ» وارد حوزه‌ای شده است و تلاش خود را کردیم که امثال چمران و یاران چمران آزرده خاطر نشوند.

حاتمی‌کیا در بخش دیگری از سخنان خود برخورد با کارگردانانی نظیر درویش و تبریزی را زیبنده ندانست و گفت: کسی نمی‌تواند منکر این باشد که فیلم رستاخیز به قصد قربت ساخته شده است و نباید این مسیر سرکوب شود تا کسی جرأت ورود به این عرصه را نداشته باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این فیلم بتواند اکران عمومی شود.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار