سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25872
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » استقبال کاخ سفید از آزادی تیمشنکو
Print This Post

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از رویدادهای اخیر اوکراین و نیز آزادی نخست‌وزیر سابق این کشور که به جرم سوءاستفاده از قدرت در زندان به سر می‌برد، استقبال کرده و بر حمایت خود از مخالفین تأکید کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از تسنیم- کاخ سفید روز گذشته (شنبه) ضمن انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا از نزدیک وضعیت اوکراین را زیر نظر دارد

در این بیانیه اعلام شده: “ما به صورت مداوم از کاهش خشونت‌ها، تغییرات قانونی، یک دولت ائتلافی و انتخابات زودتر از موعد حمایت کرده‌ایم. رویداد‌های امروز می‌تواند ما را به این اهداف نزدیک‌تر سازد.”

 

کاح سفید در ادامه بیان کرده است: “اصل لایتغیر رویدادها باید این باشد که مردم اوکراین آینده خود را تعیین کنند. ما از فعالیت‌های سازنده در رادا استقبال کرده و همچنان خواهان تشکیل فوری یک دولت فراگیر تکنوکرات وحدت ملی هستیم. ما از آزادی یولیا تیمشنکو، نخست‌وزیر سابق، از بیمارستان زندان حمایت می‌کنیم و امیدواریم که وی با برخورداری از درمان و داروهایی که مدت زیادی است به آنها نیاز دارد، به زودی بهبود یابد.”

 

در بخش دیگری از این بیانیه اعلام شده است: “ما با متحدانمان، با روسیه، و با سازمان‌های مربوطه اروپایی و بین‌المللی همکاری خواهیم کرد تا از یک اوکراین قدرتمند، توانمند، متحد و دموکراتیک حمایت کنیم. مردم اوکراین باید بدانند که آمریکا ارزش عمیقی برای روابط طولانی بین دو کشور قائل بوده و در مسیر دموکراسی و توسعه اقتصادی به آنها یاری خواهد رساند.”

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار