سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25908
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » قتل 3 مسلمان دیگر با ساطور در آفریقا
Print This Post

در ادامه خشونت‌های گسترده علیه مسلمانان در آفریقای مرکزی، منابع خبری گزارش دادند که سه شهروند مسلمان دیگر این کشور به ضرب گلوله و ضربات متعدد ساطور کشته شدند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، خبرگزاری فرانسه نوشت: شاهدان عینی گفتند که گروهی از افراد خشمگین یک دستگاه تاکسی را در اطراف فرودگاه بانگی پایتخت آفریقای مرکزی متوقف کرده و سه شهروند مسلمانان سرنشین آن را به ضرب گلوله و ضربات ساطور کشتند.
آفریقای مرکزی از چندی پیش شاهد حملات گسترده و خونین مسیحیان علیه مسلمانان بویژه از طرف شبه نظامیان مسیحی آنتی – بلاکا است.یکی از دو شاهد گفتند: این حادثه در محله کومباتانت در نزدیک فرودگاه روی داد و افراد یاد شده سه مسلمان مرد را برای کشتن آنها از تاکسی پیاده کردند.

یک شاهد دیگر نیز گفت: این خشونتی باورنکردنی است. آنها را بی گناه کشتند.

این دو شاهد تصریح کردند: افراد تجمع کرده در خیابان منتهی به فرودگاه در لحظه وقوع حادثه، علیه مسلمانان شعار می دادند.

یک سخنگوی ارتش فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفت: جسد سه نفر در محله کومباتانت پیدا شد و با گذشت چند ساعت از قتل این سه مرد، هیچ تنشی روی نداد.

نیروهای فرانسوی مستقر در یک مرکز ایست و بازرسی در ورودی فرودگاه که در چند صدمتری محل حادثه قرار داشت، بعد از قتل این سه شهروند مسلمان، وارد عمل شده و برای جلوگیری از مثله کردن اجساد توسط تجمع کنندگان، اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

سخنگوی ارتش فرانسه مدعی شد: اگر نیروهای ما می توانستند جلوی این فاجعه را بگیرند، حتما اینکار را می کردند.

یک افسر نیروهای وابسته به اتحادیه آفریقا مستقر در آفریقای مرکزی نیز با تایید این حادثه گفت: تیراندازی برای متفرق کردن تجمع کنندگان در اطراف تاکسی صورت گرفت.

اجساد سه شهروند مسلمانان به پزشکی قانونی بیمارستان منطقه ای شهر بانگی برده شد که روی آنها آثار گلوله و ضربات ساطور مشاهده می شد.

جسد دو شهروند مسلمانان دیگر نیز که روز جمعه در یکی از محله های بانگی کشته شده بودند، در پزشکی قانونی مشاهد می شد.

درپی تداوم نسل کشی مسلمانان در آفریقای مرکزی، اهالی مسلمان ساکن روستاهای شهر بانگی پایتخت این کشور تا شعاع 300 کیلومتری به سمت کشور چاد فرار کرده اند اما در طول مسیر نیز هدف حمله شبه نظامیان مسیحی قرار دارند.

در این میان، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد تقویت نیروهای اتحادیه آفریقا مستقر در آفریقای مرکزی را با اعزام 3000 نیروی بیشتر برای پایان دادن به خشونتها پیشنهاد کرده است

وی تاکید کرد: زمان بسیار ضروری است. یک هفته یا حتی یک روز می تواند برای بسیاری جنبه مرگ و زندگی را داشته باشد.

والری آموس مسئول عملیات بشردوستانه سازمان ملل درپایان سفر دوره اش به آفریقای مرکزی گفت: نیروهای کافی وجود ندارد و این کشور شاهد ویرانی کامل نهادهای آنها است.

عباس شومان قائم مقام الازهر از پاپ خواست تا اقدامات خشونت آمیز گروههای مسلح در آفریقای مرکزی را به طور آشکار و روشن محکوم کند.

وی همچنین از قدرت های بزرگ خواست تا سیاست یک بام و دوهوای خود را در برخورد با مسائل بین المللی متوقف کرده و از موضع جانبدارانه خود علیه مسلمانان دست بکشند.

هم اکنون 5400 نفر از شش هزار نفر یگان اتحادیه آفریقا به همراه 1600 نظامی فرانسوی در آفریقای مرکزی مستقر هستند. اتحادیه اروپا وعده داده است که حدود 500 نظامی خود را در بانگی پایتخت آفریقای مرکزی با آغاز ماه مارس مستقر کند.

فرانسه نیز تصمیم گرفته است که بزودی 400 نظامی دیگر خود را به آفریقای مرکزی اعزام کند. هم اکنون هزار و 600 نظامی فرانسوی در کشور آفریقای مرکزی مستقر هستند.

بان کی مون گفت: اوضاع در آفریقای مرکزی رو به وخامت می رود اما واکنش بین المللی به این بحران در سطح خطر اوضاع نیست. باید واکنش بین المللی قوی و همراه با استقرار نظامی سریع و هم سطح بحران باشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار