سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 25983
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دانشگاه ایرانیان حق‌پذیرش‌دانشجو ندارد
Print This Post

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با اشاره به خبری مبنی بر پیش‌ثبت‌نام برخی رشته‌های دانشگاه ایرانیان، تأکید کرد که این دانشگاه مجوزی برای فعالیت ندارد و نمی‌تواند اقدام به پذیرش دانشجو کند.

به گزارش سلام دلفان، سیدحسین حسینی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: به تازگی اعلام شده است که وزارت علوم در دانشگاه ایرانیان نماینده‌ای دارد و همچنین بیان شده که دانشگاه ایرانیان به استناد مجوزهای قبلی قصد پذیرش دانشجو دارد در صورتی که این مسائل صحت ندارد و از سوی شورای گسترش آموزش عالی مجوز دانشگاه ایرانیان صادر نشده است.وی افزود:‌ مسئولان این دانشگاه مجوزی را به عنوان مجوز اصولی اخذ کرده بودند که بر اساس آن می‌توانند ساختارها و امکانات مورد نیاز خود را فراهم کنند تا پس از آن مجوز قطعی دریافت شود ولی مجوز اصولی به معنای اجازه دادن برای پذیرش دانشجو نیست.

حسینی اظهار داشت: در سال ۸۹ مجوزی به مدت یک سال برای دانشگاه جامع ایرانیان صادر شده بود تا این دانشگاه ساختارها و امکانات مورد نیاز را فراهم کند ولی پس از آن دو نفر از اعضای هیأت مؤسس این دانشگاه استعفاء دادند که به این ترتیب مجوز اصولی نیز از رده خارج شد.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی اضافه کرد: مجوز اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز صرفاً برای نام دانشگاه ایرانیان به تأئید رسیده است و مراحل بعدی اخذ مجوز و تأئید مؤسسان باید به استناد شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و حتی اساسنامه دانشگاه نیز باید از سوی دو وزیر علوم و بهداشت تأئید شود.

حسینی گفت:‌ بنابراین هیچگونه مجوزی برای پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه ایرانیان صادر نشده و این دانشگاه حق پذیرش دانشجو را ندارد.

این در حالی است که پیش از این غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم از پیش‌ثبت‌نام برخی از رشته‌های دانشگاه ایرانیان در آینده‌ای نزدیک خبر داده و گفته بود: دانشگاه ایرانیان مجوزها و سیر قانونی خود را برای فعالیت طی کرده است و هیچ منع قانونی برای فعالیت ندارد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار