سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26007
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حاتمی‌کیا: باید صریح‌تر از اینها حرف زد
Print This Post

ابراهیم حاتمی‌کیا ‌گفت: من از ردکارپت بدم نمی‌آید، این فرش قرمز، فرش جادویی است ولی مسیری که این فرش تعریف می‌کند به عقیده‌ی من ارزشی نیست و باید آن را بفهمیم و تذکر بدهیم.

حاتمی‌کیا: باید صریح‌تر از اینها حرف زد

به گزارش سلام دلفان، این کارگردان سینما شامگاه 4 اسفند ماه در آیین اختتامیه‌ی سومین هم‌اندیشی متفکران سینمای انقلاب اسلامی پس از دریافت «ققنوس چوبی» و جایزه‌اش، ادامه داد: جای مرتضی آوینی سالها است که خالی است. من تاکنون به این فضا نیامده بودم و زمانی که به اینجا ‌آمدم احساس ‌کردم بچه‌هایی که در اینجا حضور دارند از جنسی هستند که به نوعی می‌خواهند، رایحه‌ی او را در این فضا پراکنده کنند.پیشنهاد می‌کنم،نام جشنواره‌ی فیلم فجر را تغییر بدهند

کارگردان «چ» با اشاره به سی و دومین جشنواره فیلم فجر بیان کرد: من به جشنواره معترض و به اینکه سیمرغ نگرفتم متهم شدم. این کج‌اندیشی احتیاج به روشنگری دارد. قرار نیست که من مستقیم وارد این ماجرا شوم و گمان من این است که عزیزانی که اهل تحلیل هستند وارد این موضوع شوند و همچنان پافشاری می‌کنم که جریان جشنواره فیلم فجر از جریان انقلاب در سالیان سال زاویه گرفته است، مشکلی نیست به هر حال این جشنواره مال این مملکت است. من پیشنهاد می‌کنم نام جشنواره فیلم فجر را تغییر داده و آن را به نام جشنواره ایرانی نام‌گذاری کنند.

باید آنچه که می‌خواستیم باشیم را صریح‌تر بیان کنیم

او تصریح کرد: در حال ورود به سال 93 هستیم،باید کنتورهای خود را صفر کنیم. من بارها به همفکران و هم جبهه‌های خودم گفته‌ام که باید دوباره آغاز و خط‌هایمان را صریح کنیم، نه اینکه ،این صراحت خدای ناکرده به معنای تعارض یا دعوا باشد، باید آنچه که می‌خواستیم باشیم را صریح‌تر بیان کنیم.

حاتمی‌کیا اظهار کرد: باید از آب بستن به سوژه‌ها که می‌خواهیم از اسلام بگوییم و نمی‌دانیم چه می‌گوییم فاصله بگیریم و از دوستی بگوییم که هنگامی که از دوستی می‌گوییم، مفهوم آن اسلام است.

باید صریح‌تر از اینها سخن گفت

این کارگردان اضافه کرد: عزیزان دور این گربه خیلی‌ها نشسته‌اند و چشم به سقوط آن دوخته‌اند و باید صریح‌تر از این‌ها صحبت کرد زیرا وضعیت طوری است که باید با صراحت صحبت کنیم. شوخی نیست و من اشکال نمی‌بینیم فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های آن طرف آب نمایش داده شوند اما کلاه‌مان را قاضی کنیم ، واقعیت این است که آنها دغدغه‌های خودشان را دارند و هنگامی که دغدغه‌های آنها با دغدغه‌های ما مماس می‌شود باید به خودمان شک کنیم که چطور شده است که با هم شریکیم در حالی که جریان قدرتمند کشورهای غرب نوع دیگری به ما نگاه می‌کنند و دوست دارند ما را جور دیگری ببینند.

حاتمی‌کیا گفت: من احساس کردم در این محفل حرف‌های دل ما زده می‌شود و خدا را شکر. اما عزیزان این بحث را باز کنیم. تیرهای زهرآگینی که برخی خودشان را در این حوزه به جهالت می‌زنند نیاز به سپرهایی دارد که باید توسط دوستانی که قلم در دست دارند محافظت شود و گرنه شکلی پیدا می‌کند که اصل بحث زیر سوال می‌رود.

به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه سومین همایش هم اندیشی متفکران و سینماگران انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه (4 اسفندماه) در مجموعه فرهنگی «سرچشمه» برگزار شد.

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار