سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26091
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تورهای فرهنگی ایران به افغانستان
Print This Post

سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد با دکتر مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان در شهر کابل دیدار کرد.

گروه فرهنگی سلام دلفان– صبح روز دوشنبه سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد با دکتر مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان دیدار کرد.صالحی در این دیدار گفت: در دولت جدید به بخش خصوصی خیلی بها داده می شود، برای همین اولین تور فرهنگی با سفر ناشران ایرانی به افغانستان انجام شد.

وی با تاکید بر صنعت نشر قوی در ایران عنوان کرد: باید بتوانیم اولین قدم ارتباط با حوزه زبانی خودمان را با کمک و تقویت صنعت نشر افغانستان برداریم. قرار است در آینده نیز تورهای فرهنگی بخش های دیگر مانند رسانه، ادب و هنر انجام شود تا تعامل و ارتباطات فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان بیشتر صورت پذیرد.

دکتر مخدوم رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان نیز در این دیدار پیشرفت های ایران در صنعت چاپ و نشر را ستود و گفت: بعد انقلاب اسلامی پیشرفت های ایران از جمله نشر جهشی بوده است.

وی در ادامه افزود: ما از این پیشرفت جهشی خوشحالیم چرا که این پیشرفت ها فایده های زیادی هم برای ما خواهد داشت.

او تاکید کرد: هر کمکی از دست ما ساخته باشد برای تعامل در حوزه نشر انجام میدهیم و تا جایی که امکان داشته باشد تسهیلات می دهم.

وی در عین حال به جهانشاهی رایزن فرهنگی ایران در افغانستان گفت: مشکلات و موانعی که در سر راه تعامل صنعت نشر ایران و افغانستان وجود مکتوب کرده و برای رفع آنها موارد را به وی بدهد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار