سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26120
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هشدار حدادیان‌ به‌ مداحان‌ درباره”رانت”
Print This Post

عده‌ای در قبال کار مداحان رانت و موقعیت‌های خاص پیشنهاد می‌کنند، خدای ناکرده به روزی رسانی خداوند و حضرت ولی عصر(عج) و حضرت امام حسین(ع) شک نکنید و ارزش کارتان را با پول مقایسه نکنید.

توصیه حدادیان به مداحان درباره استفاده از رانتگروه فرهنگی سلام دلفان– حاج سعید حدادیان گفت: عابدان و زاهدان و اولیای خدا و همچنین مردم به مداحان به چشم ابزار توسل به اهل بیت(ع) نگاه می‌کنند و به مداحان به احترام این خاندان احترام می‌گذارند و طهارت را برای مداحان واجب می‌دانند.

وی افزود: همه عبادات مقدمه‌ای به نام طهارت دارد، اما طهارت جسم به دو بخش وضو و غسل تقسیم می‌شود. نباید خادم اهل بیت(ع) که همه را به منبع طهارت باطن یعنی آل الله دلالت می‌دهد و دم از این خاندان می‌زند، خود مطهر نباشد.

این ذاکر اهل بیت(ع) ابراز داشت: نه اینکه نمی‌شود بی‌وضو متوسل شد، مثلاً کسی در گوشه بیمارستان گرفتار بیماری است یا به هر دلیل نمی تواند وضو داشته باشد، اما در حالت عادی مبادا اراده تبلیغ آل الله را داشته باشیم و وضو نداشته باشیم یا غسلی به گردن ما باشد، اگر همیشه با وضو باشیم علاوه بر اینکه تأثیر معنوی دارد، همیشه آماده عبادت هستیم.

وی ادامه داد: وقتی به زیارت می‌رویم سفارش شده که غسل زیارت کنیم، نباید مداحی بخواهد ذکر اهل بیت(ع) را شروع کند اما این نکته را در نظر نداشته باشد که زائر معصومین است.

این ذاکر اهل بیت(ع) با بیان اینکه در کنار غسل و وضو وضعیت ظاهری مداحان هم باید شایسته باشد، گفت: طهارت باطن هم یعنی اینکه من ذهنم را از پلیدی‌ها و زشتی‌ها پاک کنم، مثلاً اینکه خدا را نبینیم و آدم‌ها را ببینیم، مثلاً فلان مطلب را بگوییم که مجلس بگیرد و… . طهارت باطن همان اخلاص و نیت پاک است.

وی افزود: مداح باید با قرآن مأنوس باشد و همیشه همراه داشته باشد، باید با قرآن زندگی کند، کسی که با قرآن زندگی می‌کند با مسئولیت بیشتری بر منبر مدح اهل بیت(ع) می‌نشیند.

حدادیان با توصیه به مداحان درباره دریافت پول از راه مداحی گفت: سعی کنید پول نگیرید و تلاش کنید برای خود شغلی داشته باشید و از همین راه برای مجالس امام حسین(ع) خرج کنید.

وی ادامه داد: عده‌ای در قبال کار مداحان رانت و موقعیت‌های خاص پیشنهاد می‌کنند، خدای ناکرده به روزی رسانی خداوند و حضرت ولی عصر(عج) و حضرت امام حسین(ع) شک نکنید و ارزش کارتان را با پول مقایسه نکنید.

 

منبع: بسیج مداحان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار