سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26141
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تاسف لاریجانی از اظهارات کوچک‌زاده
Print This Post

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر اینکه گزارش عملکرد بودجه مجلس به نمایندگان ارائه نمی شود و 20 تا 30 میلیارد تومان در اختیار رئیس مجلس است، گفت: گزارش بودجه مجلس ماهانه توسط آقای باهنر اعلام می شود و متاسفیم که همین اظهارات باعث شده مجلس شورای اسلامی در اقل وضع اداره شود.

به گزارش سلام دلفان، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران با اعلام تذکر آیین نامه ای در خصوص رای گیری استمزاجی ریاست مجلس در جلسه غیرعلنی در خصوص جداول بودجه، گفت: رای گیری استمزاجی شما بدین معنا بود که شبهه غیر قانونی بودن این جداول را قبول کرده اید.وی ادامه داد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس کمیسیون برنامه و بودجه موظف است به بودجه سالانه مجلس رسیدگی کرده و گزارش عملکرد آن را تا شهریور ماه همان سال ارائه دهد. در بودجه سال 92 گزارش عملکردی از بودجه مجلس ارائه نشده است.

کوچک زاده گفت: 20 تا 30 میلیارد از بودجه مجلس در اختیار ریاست مجلس برای کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد، از همان پول هایی که تامین اجتماعی داده بود و ما خبر نداریم.

این نماینده تهران با اشاره به برگزاری جلسه غیرعلنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و توصیه های لاریجانی به نمایندگان در خصوص اظهارنظرهای رسانه ای، گفت: برگزاری جلسه غیرعلنی ضوابطی دارد که در صورت اضطرار و به تقاضای رئیس جمهور یا وزرا یا 10 نفر از نمایندگان می توان جلسه غیرعلنی برگزار کرد.

وی خطاب به لاریجانی اظهار داشت: با کدام توجیه جلسه غیرعلنی روز یکشنبه به مدت 2 ساعت برگزار شد و شما نظرات خود را در مورد رفتارهای رسانه ای تعداد معدودی از نمایندگان اعلام کردید.

وی تاکید کرد: مجموع این کارها نشان می دهد که اصراری در عمل بر اساس آیین نامه داخلی مجلس وجود ندارد، اگر رفتار غیرقانونی شود ضرر به صاحب منصبان است. در این هنگام تعدادی از نمایندگان با فریادهای دو دوی خود با اظهارات کوچک زاده مخالفت کردند.

کوچک زاده خطاب به نمایندگانی که با گفت 2- 2 مخالفت خود را با اظهارات وی نشان دادند،  گفت: شما مخالفید ما با رئیس مخالفت کنیم، بلند شوید و بگویید که آستان بوس درگاه رئیس هستید.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کوچک زاده اظهار داشت: برای برگزاری جلسه غیرعلنی غیررسمی چنین شرطی وجود ندارد.

وی ادامه داد: گزارش بودجه مجلس هر ماه توسط آقای باهنر به نمایندگان اعلام می شود. ما متاسفیم که همین اظهارات باعث شده مجلس شورای اسلامی در اقل وضع اداره شود که بعدا مردم فکر می کنند نمایندگان درآمد آنچنانی دارند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار