سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26173
تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » وقف زمین 3 میلیاردی/ معامله کلان با خدا
Print This Post
مصاحبه اختصاصی با حاج علی خزایی؛

این زمین در متراژی به مساحت 400 متر مربع، دارای ارزش سه میلیارد و پانصد میلیون ریال واقع در فرهنگیان فاز 1 می باشد. لازم به ذکر است با توجه به کمبود فضای آموزشی در این منطقه می طلبد که یک کتابخانه شکیل و یا یک دبستان چند کلاسه در اینجا احداث شود.

سلام دلفان- خودتان را معرفی کنید؟علی خزایی هستم ، فرهنگی شهرستان دلفان با 24 سال سابقه تدریس درس ریاضی و مدیریت مدارس مختلف درآموزش و پرورش دلفان ، و اکنون نیز مدیریت دبیرستان غیرانتفاعی سپهر را عهده دار می باشم.

pic002

انگیزه وهدف شما از وقف چیست؟ بنده به عنوان یک معلم مشکلات آموزشی شهرستان را بیشتر از سایر طیف ها مشاهده و لمس کرده ام، از آنجایی که شهرستان دلفان حدود 145 هزار نفر جمعیت دارد،متاسفانه وضعیت فضاهای آموزشی در شهرستان مدرن و امروزی نیست و یا تراکم فضاهای آموزشی در مناطق خاصی وجود دارد که تردد دانش آموزان در آن مناطق  برای خانواده ها هزینه برمی باشد. همچنین اکثر این فضاها فرسوده است که این مشکل هنگام تدریس برای بنده و سایر همکارانم بیشتر نمود پیدا می کند.

بنده به عنوان یک معلم با توجه به اینکه  24 سال سابقه آموزشی دارم این مشکل را درک، و احساس کردم بایستی در این زمینه به عنوان فرزند کوچکی از جامخه فرهنگیان شهرستان قدمی بردارم.

آقای خزایی لطفا توضیحاتی را در مورد زمین موقوفه ارائه بفرمایید؟ این زمین در متراژی به مساحت 400 متر مربع واقع در فرهنگیان فاز 1 می باشد. لازم به ذکر است با توجه به کمبود فضای آموزشی در این منطقه می طلبد که یک کتابخانه شکیل و یا یک دبستان چند کلاسه در اینجا احداث شود.با انجام این کار تقریبا بخش عمده ایی از مشکلات آموزشی سکنه این قسمت از شهر خواهد شد.

آیا با موسسات و نهاد های خیریه در ارتباط بوده ایید؟ بالاخره هر انسان برای خود سازو کارها و مسائل شخصیی دارد،ترجیح می دهم این مسئله بین خودم و خدای خودم به صورت خصوصی بماند.

اگر کسی قصد وقف داشته باشد، توصیه شما در این زمینه چیست؟ ما بعنوان یک انسان زندگی چند ساله را پشت سر خواهیم گذاشت و به هر شکلی که به زندگی بنگریم ،حتی اگر دید اقتصادی هم به موضوع داشته باشیم و بخواهیم معامله انجام دهیم بهترین سود در معامله با خداست. ایام روزگار سپری می شود و انسان در حالی که همچنان در این دنیا بدنبال وضعیت اقتصادیست،می طلبد نیم نگاهی هم به آخرت داشته باشد.خداوند بارها در قرآن می فرماید : انفاق باعث افزایش روزی در این دنیا ، گشایش کار ، روشنی آخرت و کوری چشم شیطان می شود.بنابراین بنده به عنوان یک فرهنگی کوچک به کسانی که توانایی مالی دارند توصیه میکنم وقف بهترین گزینه برای تامین آینده اخروی آنها می باشد.

آیا تاثیر کمک های خیر به دیگران را در زنگی خود مشاهده کرده اید؟ بنده این قضیه را تظاهر نمیکنم که بارها دعای خیر مردم را به عینه درک، و از صمیم قلب لمس نموده ام. و به این باور رسیده ام که اگر شخصی به افراد نیازمند کمک کند ،در ابتدای امر به خود کمک کرده است.

و یک سوال دوستانه ؛ آیا دل کند از پول در این شرایط اقتصادی برای شما دشوار نبود؟ این موضوع از نظر شخصی برای من قابل اهمیت است و بدون اینکه از ناحیه کسی ترغیب شده  باشم،با تشخیص و قوه عقل این موضوع را لز صمیم قلب به عنوان یک تکلیف و وظیفه درک کردم.بنابراین احساس میکنم اگر خدا قبول کند یک معامله کلانی را با خدا انجام داده ام.

در پایان اگر صبتی ،حرفی یا مطلب خاصی بوده که ما از شما نپرسیده ایم بفرمایید. منطقه دلفان یک منطقه محروم است به گونه ایی که تعادل ثروت در آن به خوبی انجام نشده است و اکثر مردم از فقر و بیکاری رنج می برند،و عده ایی هم از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستند بتابراین به همکاران و همشهریانم عرض می کنم بجای سرمایه گذاری سپرده های خود در بانکها و یا خرید املاک ، آن را صرف احداث کارخانه و ایجاد فضای متنوع و اشتغال زا نمایند تا براحتی میزان اشتغال افزایش،و برای شهرستان درآمد پایداری ایجاد شود.

و در پایان از شما جهت تهیه این گزارش کمال تقدیر و تشکر را دارم.

 

 1. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  اسفند ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۲۴

  ایشالله خدا به آقای خزایی و زندگیش برکت بیشتر بده.واقعا گذشتن از این همه پول کار خیلی سختیه

 2. نویسنده دیدگاه: آموزگار
  اسفند ۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۱۳

  دستش درد نکنه واقعا آقای خزایی بسیار انسان شریف و محترمی است خداوند به زندگی خودش و فرزندانش خیر و خوبی بده

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۴۶

  باسلام دراین موقعییت از زندگی که برادر هم به برادرکمک نمیکندواقعا زبان از وصف کار قاصر است فقط میگویم به قول بزرکتر ها بهشت را خریدی

 4. نویسنده دیدگاه: بازاری
  اسفند ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۰۱

  بازاری واقعا دست اقای خزایی دردنکنه خداوندخیربرکت به خودش وخانواده بدهد والگویی باشدبرای مردم شریف ونودوست دلفان انشااله موفقیت فرزندانش راازخداوندمنانیم

 5. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  اسفند ۸, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۱۸

  آقای خزایی انصافا نمونه ای .انشا الله مالکین شهرستان از شما یاد بگیرن.

 6. نویسنده دیدگاه: احسان کاظمی
  اسفند ۱۰, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۱:۲۷

  سپاس و درود فراوان به استاد فرهخته و ارجمندم جناب آقای خزایی
  حقا که این بار هم نقش معلمی و آموزگاری را خوش ایفا نمودید و با ایثار خود به دیگران هم آموختید که ثروت مادی را آنقدر ارزشی نیست در برابر ثروت معنوی

 7. نویسنده دیدگاه: بی تعارف
  اسفند ۱۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۵۴

  بنده یک فرهنگی هستم واز کارخدا پسندانه جناب آقای خزایی نهایت تشکر را دارم اما به نظر بنده بهتربود ایشان هزینه این زمین هارابه خرید تجهیزات مدارس اختصاص می داد .عزیزان سایت سلام دلفان امید است کامنت مرا بدون سانسور بذارید
  مدارس شهرستان بدون استثنا از کمبود تجهیزات رنج می برند .مدارس ما از نظر میز ونیمکت خیلی در مضیقه هستند .میز ونیکت های فعلی چندین بار تعمیر ومرمت شده اند علت آن نداشتن معاون مالی در یکسال گذشته بوده است به نحوی که در سال گذشته حتی یکدستگاه میز ونیمکت به شهرستان نیامده است
  در سال تحصیلی 92-91و93-92حتی یک ریال سرانه مدارس واریز نشده است .اگر به دبیرستان شهید بهشتی ابوریحان امام خمینی یا دبستان ابتدایی شاهد شهید فاتحی و… سری بزنید صحت گفته های بنده ثابت می شود .این در حالی است که از دانش آموزان بعضی ازاین مدارس شهریه گرفته می شود .معلمین بسیاری از مدارس ابتدایی ودبیرستان های ما فاقد میز برای نشستن هستند .
  وایت برد های دبیرستان امام را به خاطر نبود ماژیک وایت برد جمع آوری کرده اند این در حالی است که در دیگر شهرستان های استان وکشور کلاس ها به صورت الکترونیکی اداره می شوند .
  اکثر دبیرستان های ما فاقد تجهیزات آزمایشگاهی است دردبیرستان نمونه دولتی رازی وابوریحان این ضعف بیشتر دیده می شود.
  خلاصه فرهنگ در این شهرستان فراموش شده است زیرا مسئولین اداره جهت خوش خدمتی همه چیز را عالی گزارش می کنند وتنها در حفظ بقای خود می کوشند.
  کاش خیر بعدی به داد تجهیزات مدارس دایر ما برسد .
  میز ونیکت های ما بسیار کثیق واوراقی واسقاطی هستند وحتی به درد اسقاط کردن هم نمی خورند .

 8. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۵۵

  سلام استاد گرامی .فقط این کارها وجود مردانگی میخواد و بس.سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز……..

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار