سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26225
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » واکنش قاطع بهشتی درباره لایحه قصاص
Print This Post

عده زیادی از این آقایان حقوق دانی که تفکر حقوقی را از غرب گرفته اند با قوانین مدنی و جزایی اسلام با طرز فکر غربی برخورد می کنند. ما صریحا می گوئیم که نظام حقوقی و مدنی و جزایی و قضایی جمهوری اسلامی ما برپایه تعالیم اسلام خواهد بود.

گروه فرهنگی سلام دلفان– عده زیادی از این آقایان حقوق دانی که تفکر حقوقی را از غرب گرفته اند با قوانین مدنی و جزایی اسلام با طرز فکر غربی برخورد می کنند. ما صریحا می گوئیم که نظام حقوقی و مدنی و جزایی و قضایی جمهوری اسلامی ما برپایه تعالیم اسلام خواهد بود.

  • رزمندگان اسلام روز گذشته طی یک سری عملیات هماهنگ با نفوذ به خاک عراق پاسگاه الزیاریه در خاک این کشور و دو انبار کالا را در حوالی اسکله فاو منهدم کردند.
  • ارتش بعث عراق در حالی که شدیدترین ضربات را در روزهای اخیر متحمل شده است در حملات هوایی وحشیانه به خاک ایران از بمب ناپالم علیه نیروهای ایرانی استفاده کرده است.
  • وزارت کشور با انتشار اطلاعیه ای در رابطه با سخنرانی 4 تن از نمایندگان مجلس از مردم تهران خواست تا ضمن همکاری با مامورین انتظامی جلوی هرگونه درگیری و اغتشاش را بگیرند.
  • در رابطه با سخنرانی 4 تن از نمایندگان مجلس در امجدیه آیت الله پسندیده در نامه ای خطاب به بازرگان ، سحابی ، یزدی و صباغیان از آن ها خواست نارسایی های کشور را در این سخنرانی بیان کنند.
  • سفیر الجزایر در کشورمان طی مصاحبه ای خواستار خروج فوری نیروهای عراق از خاک ایران شد.
  • آیت الله ری شهری : محاکمه دریادار علوی در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارتش تشکیل شد و دادگاه نامبرده را به 8 سال زندان محکوم کرد.
  • تیمسار باقری فرمانده سابق نیروی هوایی به اتهام زمینه سازی برای حمله نظامی آمریکا به وسیله جمع آوری توپ های ضد هوایی در تهران ، بابلسر و شیراز و مشهد دستگیر شده است .
  • آیت الله بهشتی: ما صریحا می گوئیم که نظام حقوقی و مدنی و جزایی و قضایی جمهوری اسلامی ما برپایه تعالیم اسلام خواهد بود.

استفاده عراق از بمب ناپالم در مریوانرزمندگان اسلام روز گذشته طی یک سری عملیات هماهنگ با نفوذ به خاک عراق پاسگاه الزیاریه در خاک این کشور و دو انبار کالا را در حوالی اسکله فاو منهدم کردند. خبر دیگر از جبهه ها این که ارتش بعث عراق در حالیکه شدیدترین ضربات را در روزهای اخیر در جبهه های مریوان و نوسود و نیز در خاک خود متحمل شده است در حملات هوایی وحشیانه به خاک ایران از بمب ناپالم علیه نیروهای ایرانی استفاده کرده است. یکی از مسئولین عملیاتی غرب کشور در گفت و گویی با اشاره به این موضوع گفت : در پی شکست نیروهای بعث در مناطق مریوان و دفع حملات متقابل آنها عراقی ها دست به استفاده از این نوع بمب که از نظر قوانین بین المللی استفاده از آن ممنوع است زده اند.(1)

آیت الله بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا دولت جمهوری اسلامی 3 انگلیسی دستگیر شده را در مقابل آزادی ایرانیان اسیر در آن کشور آزاد خواهد کرد یا نه گفت : چنین گمان نمی کنم چرا که این 3 انگلیسی بیگناه بوده و ما مسائل سیاسی را در قضاوت دخیل نمی دانیم.

اخلال گران در اجتماع امروز امجدیه دستگیر و مجازات می شوند

وزارت کشور با انتشار اطلاعیه ای در رابطه با سخنرانی 4 تن از نمایندگان مجلس از مردم تهران خواست تا ضمن همکاری با مامورین انتظامی جلوی هرگونه درگیری و اغتشاش را بگیرند. در بخشی از این اطلاعیه آمده است : نظر به این که 4 تن از نمایندگان تهران تصمیم به سخنرانی در امجدیه گرفته اند وزارت کشور از مردم آگاه و مبارز تهران انتظار دارد با هوشیاری و آگاهی جلوی هرگونه بی نظمی و اغتشاشی را بگیرند بدیهی است مامورین با قاطعیت و بیدایر عمل کرده و کسانی را که قصد برهم زدن اجتماعات و ایجاد جو اغتشاش و آشوب داشته باشند دستگیر و به مقامات قضایی تحویل خواهد داد.(2)

در رابطه با سخنرانی 4 تن از نمایندگان مجلس در امجدیه آیت الله پسندیده در نامه ای خطاب به بازرگان ، سحابی ، یزدی و صباغیان از آن ها خواست نارسایی های کشور را در این سخنرانی بیان کنند.(3)

سفیر الجزایر خواستار خروج عراق از خاک ایران شد

سفیر الجزایر در کشورمان طی مصاحبه ای خواستار خروج فوری نیروهای عراق از خاک ایران شد. وی گفت : الجزایر از ابتدا جنگ عراق با ایران را محکوم کرده و خواستار پایان دادن به آن بوده است . سفیر الجزایر همچنین گفت : در موضوع گروگان ها ما نقش سخنگوی انقلاب اسلامی را در برابر آمریکا ایفا کردیم.(4)

آیت الله ری شهری تشریح کرد ؛ نقش تیمسار باقری در حمله نظامی آمریکا به طبس

آیت الله ری شهری گفت : محاکمه دریادار علوی(5) که از تاریخ 29 آذرماه تا 21 دی ماه برگزار شده بود با حضور شاهدان و مطلعین در هفت جلسه در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارتش تشکیل شد و دادگاه نامبرده را به 8 سال زندان محکوم کرد. وی گفت : به خاطر موقعیت جنگ و مطرح شدن مسائلی در دادگاه پخش صورت جلسات فعلا جایز نیست ولی پس از پایان جنگ نوارهای جلسات محاکمه تیمسار علوی در اختیار رسانه های گروهی قرار خواهد گرفت.

دادستان کل انقلاب ارتش جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد تیمسار دریادار علوی فرمانده نیروی دریایی از طرف این دادستانی بازداشت شده است . دستگیری وی در ارتباط نزدیک با اسنادی است که از لانه جاسوسی بدست آمده است .

آیت الله ری شهری اظهار داشت : در این محاکمات جاسوسی تیمسار علوی محرز نشد و همان طور که من قبلا نیز گفته بودم ایشان جاسوس فقهی نیستند ولی همکاری ها و هماهنگی های وی برای انتقال یک سری از پرونده ها از نیروی دریایی محرز شده است . هماهنگی با مستشاران آمریکایی برای دستیابی به پرونده های مورد نظرشان ، معاونت و همیاری آگاهانه با بعضی از افراد مختلف نیروی دریایی و نگهداری مواد مخدر اتهامات تیمسار علوی را تشکیل می دهد.

رئیس دادگاه های انقلاب ارتش در قسمت دیگری از سخنان خود با تشریح علل دستگیری تیمسار باقری فرمانده سابق نیروی هوایی اظهار داشت : هنوز بازجویی های ایشان تکمیل نشده است ولی اجمالا آن چه که تا به حال به دست آمده چنین است که تیمسار باقری به اتهام زمینه سازی برای حمله نظامی آمریکا به وسیله جمع آوری توپ های ضد هوایی در تهران ، بابلسر و شیراز و مشهد دستگیر شده است . وی اظهار داشت : 30 ساعت قبل از حمله نظامی طبس در تاریخ 3 اردیبهشت 1359 تیمسار باقری دستور می دهد که توپ های ضد هوایی را از چهار شهر مذکور برای انتقال به غرب کشور جمع آوری کنند.

وی ادامه داد : مشکل ما در این مسئله این است که عده ای دیگر در رابطه با این محاکمه معرفی شده اند که به علت وضعیت جنگی احضار آن ها به دادگاه امکان پذیر نیست . تیمسارباقری در جلسات بازجویی در رابطه با اتهاماتش گفته است : اگر آزاد شود مجرم اصلی را پیدا خواهد کرد.(6)

3 انگلیسی دستگیر شده بی گناه هستند

آیت الله بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا دولت جمهوری اسلامی 3 انگلیسی دستگیر شده را در مقابل آزادی ایرانیان اسیر در آن کشور آزاد خواهد کرد یا نه گفت : چنین گمان نمی کنم چرا که این 3 انگلیسی بیگناه بوده و ما مسائل سیاسی را در قضاوت دخیل نمی دانیم.

سفیر الجزایر در کشورمان طی مصاحبه ای خواستار خروج فوری نیروهای عراق از خاک ایران شد. الجزایر از ابتدا جنگ عراق با ایران را محکوم کرده و خواستار پایان دادن به آن بوده است .

رئیس دیوان عالی کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که یکی از روزنامه ها سندی منتشر کرده است که شما در زمان شاه ممنوع الخروج بوده اید ولی با نامه شریف امامی به شاه مقدمات خروج شما از کشور فراهم شده است گفت : از این جور حرف ها همه روزه می سازند و می پردازند و من نمی دانم که باید به همه این ها پاسخ دهم یا نه …مرحوم آیت الله میلانی در پی مراجعه مسلمانان مقیم هامبورگ آلمان تصمیم گرفته بودند که من به عنوان عالم دینی به آن جا بروم در سال 1343 من در آن موقع به دنبال فعالیت های موثری که در ایران داشتم خودم نمی خواستم از ایران بروم هرچند در آن موقعیت خطرات زیادی هم مرا تهدید می کرد اما گفته شد که یک وظیفه است باید بروید .

واکنش قاطع و صریح آیت الله بهشتی به حقوق دان های غربی درباره لایحه قصاص

آیت الله بهشتی در ادامه و در پاسخ به سوالی در زمینه لایحه قصاص که برخی حقوق دان ها می گویند قصاص مربوط به صدر اسلام است نه امروز قاطعانه واکنش نشان داد و اظهار داشت : مسئله همین است که عده زیادی از این آقایان حقوق دانی که تفکر حقوقی را از غرب گرفته اند با قوانین مدنی و جزایی اسلام با طرز فکر غربی برخورد می کنند ما صریحا می گوئیم که نظام حقوقی و مدنی و جزایی و قضایی جمهوری اسلامی ما برپایه تعالیم اسلام خواهد بود البته ما به اجتهاد زنده و پویا در زمینه قوانین و مقررات متعتقدیم اما اجتهاد زنده و پویایی که با شناخت فقه اسلامی انجام پذیرد نه آن چه دیگران با معلومات سطحی از فقه اسلامی درباره جهان بینی اسلام و معارف اسلامی بسازند و بپردازند.(7)

پی نوشت :

1- کیهان ، 7 اسفند 1359 ، صفحه 2

2- کیهان ، 7 اسفند 1359 ، صفحه 2

3- کیهان ، 7 اسفند 1359 ، صفحه 2

4- کیهان ، 7 اسفند 1359 ، صفحه 1

5- در روزشمار 6 اسفند 1358 خواندیم : دادستان کل انقلاب ارتش جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد تیمسار دریادار علوی فرمانده نیروی دریایی از طرف این دادستانی بازداشت شده است . دستگیری وی در ارتباط نزدیک با اسنادی است که از لانه جاسوسی بدست آمده است .

6- کیهان ، 7 اسفند 1359 ، صفحه 2

7- جمهوری اسلامی ، 7 اسفند 1359 ، صفحه 9 و 12

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار