سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26322
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حزب‌الله چگونه انتقام حمله اخیر را از صهیونیست‌ها می‌گیرد؟
Print This Post

در روزهای کوتاه آینده عملیات بی‌سابقه‌ای صورت خواهد گرفت که پس از اتمام آن، به اطلاع همه خواهد رسید.

ماهیت انتقام حزب‌الله لبنان از حملات هوایی اخیر

به گزارش سلام دلفان به نقل از مشرق – رسانه‌های لبنان دوشنبه‌شب از حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مناطقی در نزدیکی مرز سوریه و لبنان خبر دادندحزب‌الله امروز با صدور بیانیه‌ای حمله این رژیم به یکی از مراکز خود در نزدیکی منطقه «جنتا» واقع در بقاع در مرز لبنان با سوریه را تأیید کرد.

 

حزب‌الله در این با اشاره به اینکه این حمله خسارتهای جانی نداشت، تأکید کرد حمله اسرائیل بدون پاسخ نخواهد بود و مقاومت در زمان، مکان و با استفاده از ابزار مناسب به این حمله پاسخ خواهد داد.

 

حزب‌الله این حمله را تجاوز آشکار به لبنان و حاکمیت این کشور دانست در عین حال ادعاهای خارجی مبنی بر هدف قرار گرفتن مواضع دفاعی و موشکی مقاومت را کاملاً بی‌اساس خواند.

 

نتیجه‌گیری یا حکم‌دادن در مورد هر اقدامی که به‌نوعی به درگیری‌های بین رژیم صهیونیستی اسرائیل و حزبالله لبنان مربوط میشود، مشکل است؛ چرا که هر دو طرف محاسبات دقیقی برای خود دارند و از سوی دیگر، مرحله جدیدی از درگیری‌ها آغاز شده است که احتمالاً سرنوشتساز خواهد بود. متغیرات منطقهای و تحرکات موجود در آن و نتایج جنگهای کنونی، بسیاری از کشورها را از درگیری‌های موسوم به اعراب و رژیم اسرائیل دور کرده است. در این میان تنها اسرائیل و حزبالله لبنان هستند که معتقدند درگیری بین آنها هرگز با تصمیم بینالمللی یا سازشهای جهانی و منطقه ای به پایان نخواهد رسید.

 

جنگ سرد بین دو طرف که بعد از جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی آغاز شد، از سوی رژیم اسرائیل بر روی عملیات امنیتی علیه حزبالله متمرکز شده و در مقابل حزبالله روی آمادگیهای بیشتر برای تبدیل‌شدن به یک قدرت بازدارنده در مقابل اسرائیل ادامه پیدا کرده است. بدین‌ترتیب دو طرف در مقابل یک جنگ نامحدود قرار گرفتهاند که فقط تیراندازی میان دو طرف را کم دارد؛ از سوی دیگر درگیری‌های کنونی در سوریه نیز نقطه سرنوشت‌سازی در این خصوص است، چرا که اسرائیل میخواهد این بحران را به معرکهای تبدیل کند که حزبالله نیز وارد آن شده باشد و مقامات حزب‌الله نیز این موضوع را به‌خوبی میدانند. آنها به همین علت معرکه موجود در سوریه را سرنوشتساز میدانند و آن را مهم‌تر از جنگ مستقیم با رژیم اسرائیل میدانند.

ماهیت انتقام حزب‌الله لبنان از حملات هوایی اخیر

 

حمله هوایی ارتش رژیم اشغالگر به لبنان در روزهای اخیر، مهم ترین حادثهای است که افکار عمومی داخلی لبنان و افکار عمومی دنیا را به خود مشغول کرده است، این در حالی است که دو طرف درگیری تا قبل از صدور بیانیه حزبالله لبنان به اندازهای در این رابطه سکوت کرده بودند و واقعاً معلوم نبود این حادثه در لبنان روی داده است یا در خاک سوریه اتفاق افتاده و مرکزی که هدف قرار داده شده، چه بوده است؟

 

منابع النشره در این راستا اعلام کردند که این حمله هوایی در آخرین نقطه مرزی در مرزهای لبنان و سوریه اتفاق افتاده و یک هدف وابسته به حزبالله مورد حمله قرار گرفته است، عدم افشای نام این هدف، به دلیل ملاحظات در مورد انتقام‌گیری از این عملیات است.

 

اظهارات رسمی رژیم اسرائیل نیز در طرف مقابل به اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر رژیم صهیونیستی خلاصه شده در واکنش به این حمله تنها گفت که اسرائیل هر اقدامی را برای حمایت از جان شهروندان خود انجام خواهد داد.

 

به این ترتیب این حمله هوایی را نباید از رزمایش‌هایی که ارتش رژیم صهیونیستی از دو هفته پیش در مرزهای شمالی خود انجام میدهد، جدا دانست، همچنین این عملیات را نمیتوان از سناریوی غربی- اسرائیلی علیه سوریه مجزا کرد، چرا که این سناریو نیز بر پایه اطلاعاتی است که نشان میدهد آموزش‌های نظامی در اراضی اردن با مشارکت طرفهای بینالمللی از جمله آمریکا در حال انجام است تا زمینه برای مداخله نظامی خارجی در دمشق پایتخت سوریه مهیا شود، این جدیترین تلاش برای ضربه زدن به دولت سوریه بعد از پیشرفت‌هایی است که ارتش این کشور در محورهای مختلف مبارزاتی به دست آورده است.

 

مشخص است که حزب‌الله لبنان نیز راهبرد نظامی و امنیتی خود را در درگیری با اسرائیل به‌ویژه در مورد واکنش به حمله اخیر تغییر داده است، این حزب واکنش به این حمله را تنها از طریق به شکست‌کشاندن توطئه‌های غربی، اسرائیلی در خاک سوریه می‌بیند.

 

این منابع با قطع و یقین اعلام کردند که حزب‌الله لبنان تصمیم به واکنش انتقام جویانه نسبت به این حملات از همان طریقی دارد که صورت گرفته است و میخواهد در اراضی سوریه این کار را انجام  دهد. بنابراین در روزهای کوتاه آینده عملیات بیسابقه‌ای صورت خواهد گرفت که بعد از اتمام عملیات به اطلاع همه خواهد رسید.

ماهیت انتقام حزب‌الله لبنان از حملات هوایی اخیر

 

اگر ما بخواهیم این اطلاعات را تحلیل کنیم، می‌بینیم که میدان “القلمون” برای رژیم اسرائیل از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است، این اهمیت به حدی است که آن را تا اندازه تهدید مستقیم نیز می‌داند و در نتیجه در صورت قطعی‌شدن سرنوشت این معرکه ضربه سختی به این رژیم جعلی وارد خواهد شد به‌ویژه اینکه حزب‌الله لبنان نیز این توانمندی را در خود می‌بیند که این بار به صورت کامل با رژیم اسرائیل به مقابله بپردازد.

 

بنا براین، موضوع در مورد خطوط قرمزی است که دو طرف درگیری آن را تعیین می‌کنند؛ در معرکه‌ای که وسیع‌تر از جغرافیای منطقه است، این حمله هوایی می‌تواند اولین تیر شلیک‌شده باشد، اما معلوم نیست آخرین تیر آن چگونه و از کدام طرف شلیک خواهد شد. این سؤالی است که در روزهای پرحادثه آینده، جواب آن بهتر درک خواهد شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار