سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26560
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » رئیس سنای روسیه: روسیه هرگز با اوکراین جنگ نخواهد کرد
Print This Post

رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه تاکید کرد که هرگز جنگی بین روسیه و اوکراین رخ نخواهد داد و مسکو درصدد بازگرداندن «یانوکوویچ» به قدرت نیست و مردم اوکراین باید خود رئیس‌جمهور مورد نظرشان را انتخاب کنند.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری «ایتارتاس» وشت: “والنتینا ماتوینکو” رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه در برنامه تلویزیونی «یکشنبه شب با والنتینا» اعلام کرد که این کشور هرگز با اوکراین جنگ نخواهد کرد.

وی تاکید کرد که روسیه طرحی برای بازگرداندن بازگرداندن قدرت در اوکراین بدست ویکتور یانوکوویچ ندارد و این مسئله ای است که باید ملت اوکراین در مورد آن تصمیم بگیرند.

این مقام بلندپایه افزود: ملت اوکراین باید تصمیم بگیرند که چه کسی را می خواهند بعنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنند و این مسئله باید از طریق برگزاری انتخاباتی کاملا شفاف و قانونی صورت بگیرد.

ماتوینکو همچنین تاکید کرد: روسیه نمی‌تواند با افرادی که در حال حاضر قدرت در اوکراین را بدست گرفته اند، مذاکره کند و صبر خواهد کرد تا دولتی قانونی در این کشور بر سر کار آید. این کشور فعلا حکومت قانونی ندارد و مسئله اعطای اعتبار مالی روسیه به اوکراین نیز تا زمان مشخص شدن این مسئله مسکوت باقی خواهد ماند.

ضمن اینکه “ویتالی یارما” معاون اول نخست وزیر موقت اوکراین اعلام کرد که مقامات کی یف در حال بررسی امکان بستن مرزهای دولتی بین اوکراین و روسیه هستند.

وی افزود: مسئله بستن مرزها با روسیه و برقراری کنترل شدید اتباع روسی که وارد خاک اوکراین خواهند شد، در حال بررسی است و بزودی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار