سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26646
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » تهدید روسیه به تحریم ازسوی آمریکا
Print This Post

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود با اعلام حمایت واشنگتن از اعزام ناظران سازمان همکاری امنیتی اروپا به اوکراین عنوان کرد در صورتیکه روسیه رویه خود در اوکراین را تغییر ندهد آن را تحریم‌ می‌کنیم.

به گزارش سلام دلفان، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا نوشت: «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری روزانه خود در خصوص سفر امروز کری به «کی‌یف» پایتخت اوکراین، گفت که وزیر خارجه آمریکا در نظر دارد با اعضای دولت انتقالی، اعضای «رادا» (پارلمان اوکراین)، اعضای جامعه مدنی از جمله رهبران مذهبی ادیان دیدار کند.

وی درباره محور گفت‌وگوهای کری با مقامات اوکراینی گفت که او قصد دارد درباره نیازهای اقتصادی و سیاسی اوکراین گفت‌وگو کند و بررسی کند که ما چه کمک‌های بیشتری می‌توانیم ارائه کنیم و این پیام محکم را ابلاغ کند که ما از مردم اوکراین و صداهای مردم اوکراین حمایت می‌کنیم و به طور قطع در اینجا دولت انتقالی آنها را می‌پذیریم و بنابراین کری قصد دارد درباره تمامی موضوعات بحث کند و واقعاً مشتاق است.

جن ساکی همچنین درباره سفر «ویکتوریا نولند» معاون کری در وین گفت: معاون کری امروز (دوشنبه) در وین به سر می‌برد و با مقامات ارشد سازمان امنیت و همکاری در اروپا دیدار کرده است و نماینده آمریکا در نشست ویژه شورای دائم سازمان امنیت و همکاری در اروپا درباره موضوع اوکراین است.

وی ادامه داد که نولند در حالیکه در وین به سرمی‌برد قرار است با کشورهای عضو در باره اعزام هیأت ناظر سازمان امنیت و همکاری در اروپا به اوکراین بحث کنند.

جن ساکی ادامه داد که این هیأت حقایق و اطلاعات دقیقی درباره آنچه که در این مناطق در حال رخ دادن است، تهیه می‌کند و تنش‌ها را کاهش می‌دهد. نولند همچنین بر حمایت ما از مأموریت ناظران سازمان همکاری و امنیت در اروپا در کشور اوکراین تأکید کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد: به طور قطع هرگونه گزارش مبنی بر تهدید به زور علیه تأسیسات نظامی اوکراین به تشدید اوضاع در اوکراین منجر می‌شود و ما روسیه را مستقیماً مسوول آن می‌دانیم.شما در 72 ساعت گذشته شاهد بودید که جامعه بین‌الملل در گام‌هایی که برداشته‌اند بسیار یکپارچه و متحد بودند و همکاری و هماهنگی ادامه خواهد داشت و در حالیکه روسیه گام‌هایی بردارد، جامعه بین‌الملل از نزدیک به آن گام‌ها نظارت دارد.

جن ساکی خطاب به روسیه گفت: یک مسیر جایگزین وجود دارد و روسیه نباید در مسیر کنونی پیش رود. آنها می‌توانند مستقیماً با اوکراین وارد تعامل شوند، نظامیان خود را به پایگاههایش بازگرداند و از هرگونه مداخله در مکان‌های دیگر دوری کند و این مسیری است که آنها می‌توانند پیش گیرند اما اگر در مسیری که هم‌اکنون پیش گرفته اند جلو رفتند و این مسیر شامل گام‌هایی می‌شود که در کریمه اتخاذ کردند و گام نظامی نیز شامل آن می‌شود، ما خود وارد عمل می‌شویم و گام‌هایی برمی‌داریم.

وی ادامه داد: بنابراین، ما تنها با توجه به اقداماتی که روسیه در پیش گرفته، موضوع تحریم‌ این کشور را بررسی نمی‌کنیم. ما طیف وسیعی از گزینه‌ها داریم. ما به دنبال بهترین راه برای مسوول شناختن افراد هستیم. به طور قطع ما تصمیماتی اتخاذ می‌کنیم و آن تصمیمات در سطح بالایی اتخاذ می‌شود و ما گزینه‌هایی را آماده می‌کنیم و احتمالاً در صورتیکه این اقدامات (روسیه) ادامه پیدا کند، این گزینه‌ها را پیش می‌بریم.

جن ساکی تأکید کرد: فاکتورهایی که ما به حساب می‌آوریم به طور قطع این است که آیا روسیه در مداخله نظامی خود در اوکراین پیش روی می‌کند یا اینکه نیروهای خود را به عقب باز می‌گرداند، آیا با اوکراین تعامل می‌کند یا خیر. به طور قطع، طیفی از عوامل وجود دارد که ما آن را بررسی می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد در صورت عدم تغییر در وضعیت کنونی اوکراین و عدم تغییر رفتار روسیه، تحریم‌هایی علیه این مسکو وضع می‌شود.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار