سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26678
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اسرائیل تروریست به سوریه اعزام می‌کند
Print This Post

مشاور رئیس‌جمهوری سوریه با بیان اینکه ارزیابی‌های آمریکا از اوضاع سوریه اشتباه بود، رژیم صهیونیستی را به اعزام تروریست‌های مسلح به سوریه متهم کرد.

به گزارش سلام دلفان، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه المیادین عنوان داشت: ما از اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه انتظار داریم تا به صراحت بگوید که کدام طرف مذاکرات ژنو 2 را ناکام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی‌های آمریکا از اوضاع در سوریه نه تنها دقیق نبود بلکه کاملا “اشتباه” بود.

شعبان با بیان اینکه هدف از نشست ژنو2 پایان خونریزی‌ها در سوریه بوده و صرفا برگزاری نشست میان طرف‌ها نبوده است عنوان داشت: بزرگترین اشتباهی که در نشست ژنو2 رخ داد این بود که طرف‌های مهم از مخالفان سوری در این نشست اجازه مشارکت نداشتند.

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه تاکید کرد: هیات انتقالی در واقع باید دولت گسترده‌ای باشد که همه طرف‌ها در ‌آن مشارکت داشته باشند.

بثینه شعبان افزود: بعید می‌دانم که آمریکا در شرایط کنونی به حمله نظامی علیه سوریه فکر کند و طرف‌هایی که سوریه را هدف قرار داده‌اند اوضاع را پیچیده‌تر می‌کنند تا طرح خود را علیه دمشق به صورت کامل اجرایی کنند.

این مقام سوری تصریح کرد: ریاض نه تنها تروریست‌های مسلح عربستانی را حمایت می‌کند بلکه از گروه‌های مختلفی حمایت می‌کند که بیشتر آنها افراد مسلح خارجی هستند.

شعبان عنوان داشت: قطر آزارهای بسیاری را به مردم سوریه رساند و ما نمی‌توانیم به آسانی این امر را فراموش کنیم و منفعت عربستان و کشورهای حوزه خلیج فارس در این امر نهفته است که افکار تکفیری و تروریستی در منطقه متوقف شود.

وی اظهار کرد: در صورتی که رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در مورد موضع خود در خصوص سوریه بازنگری کند ما از این امر استقبال خواهیم کرد و سفر وی به تهران نیز در این چارچوب صورت گرفت. ما از اردوغان می‌خواهیم تا مرزهای کشورش را در مقابل ورود سلاح و افراد مسلح به سوریه ببندد.

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه رژیم صهیونیستی را به اعزام تروریست‌های مسلح به خاک سوریه متهم و اعلام کرد: تل‌آویو افسرانی را دارد که مسئولیتشان نظارت بر درگیری‌ها و عملکرد شورشیان مسلح است.

وی پیرامون نقش ایران در منطقه نیز گفت: نقش ایران با هدف برقراری ‌آشتی و صلح در منطقه است و ایران می‌خواهد که مشکلات و تروریسم پایان یابد اما دیگر طرف‌ها نمی‌خواهند دستی را که به این دلیل به سوی آنها دراز شده است بپذیرند.

بثینه شعبان خاطرنشان کرد: هیچ میانجی‌گری از سوی ایران میان دولت سوریه و جنبش حماس که ترجیح داد به گروه اخوان المسلمین وابسته باشد، وجود ندارد.

این مقام سوری با بیان اینکه از برقراری مجدد روابط دیپلماتیک با تونس بدون هیچ شرطی استقبال می‌کند تصریح کرد: بسیاری از کشورهای عربی هستند که تلاش می‌کنند با دمشق تماس برقرار کنند و بازنگری‌هایی نیز در خصوص مواضع کشورهای عربی در قبال سوریه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت سوریه از زمان ‌آغاز بحران تمام تلاش خود را برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان انجام داده و افراد مسلح مانع از این کار می‌شوند تصریح کرد: تجربه آشتی‌ها تکرار خواهد شد و ما از آغاز بر این باور بودیم که راه حل بحران سوریه تنها به دست مردم سوریه است.

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار