سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 26688
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آماده باش حماس در غزه
Print This Post

آماده باش دولت حماس در پی حمله شب گذشته رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه و شهادت دو فلسطینی، راهپیمایی هزاران شهرک نشین صهیونیست به سوی مسجد الاقصی از جمله تحولات فلسطین است.

به گزارش سلام دلفان، خبرگزاری معا نوشت: اخبار برخی تحولات فلسطین در زیر آمده است:2 شهید و 2 زخمی در حمله صهیونیست ها به شمال نوار غزه/آماده باش حماس

در حمله یک هواپیمای شناسایی رژیم صهیونیستی به جمعی از شهروندان فلسطینی در خیابان السکه شهر بیت حانون در شمال نوار غزه دو فلسطینی به شهادت رسیده و دو تن دیگر زخمی شدند.

مصعب موسى الزعانین  و شریف یوسف ناصر جوان 21 و 31 ساله فلسطینی در این حمله به شهادت رسیدند.

کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی در توجیه این جنایت خود ادعا کرد که حمله مذکور گروهی را هدف گرفت که قصد موشک پراکنی به خاک اسرائیل را داشتند.

در پی این حمله اسرائیل، هواپیماهای جنگی و شناسایی متعدد این رژیم برای ساعاتی به طور گسترده بر فراز آسمان نوار غزه به پرواز درآمدند.

وزارت کشور دولت حماس هم به سرویس های امنیتی خود دستور داده است که با احتمال تشدید حملات اسرائیل در پی تنش بین غزه و سرزمین های اشغالی مقرهای خود را تخلیه کنند.

نیروهای وزارت کشور حماس در خارج از مقرهای امنیتی خود مستقر شده و برای مقابله با هر گونه حالت فوق العاده همه چیز را تحت کنترل دارند.

نتانیاهو: فلسطینیان برای پیشبرد روند صلح یهودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده در دیدار شب گذشته خود با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که اسرائیل اقدامات جسورانه ای به خاطر صلح با فلسطینیان انجام داده که از جمله آن آزادی فلسطینیان و عقب نشینی از نوار غزه است.

نتانیاهو از فلسطینیان خواست که برای پیشبرد آنچه روند صلح در خاورمیانه خوانده می شود یهودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

وی افزود: اسرائیل به دنبال تحقق صلح واقعی بر اساس احترام متقابل بین دو کشور اسرائیل و فلسطین است.

راهپیمایی شهرک نشینان صهیونیست به سوی مسجد الاقصی

هزاران شهرک نشین صهیونیست دوشنبه شب به مناسبت آغاز ماه های عبری، با برپایی راهپیمایی موسوم به راهپیمایی الابواب  در اطراف مسجد الاقصی خواستار ساخته شدن هر چه سریع تر معبد هیکل در مکان مسجد الاقصی شدند.

این شهرک نشینان  که در بین آنها خاخام های بزرگی حضور داشتند به سوی درهای مسجد الاقصی شامل درب القطانین، درب السلسله، درب الحدید، الغوانمة، الناظر، الملک فیصل، باب حطة و باب الأسباط حرکت کردند.

آنها در حالی که لباس هایی بلند با تصاویری از مجسمه خیالی هیکل بر روی آن بر تن داشته و پرچم های رژیم صهیونیستی را در دست داشتند در جلوی درب های مسجد الاقصی تجمع کرده و مشغول ادای آداب تلمودی شدند و سپس حلقه های رقص و آواز به راه انداختند.

شاهدان گفتند شهرک نشینان در طی راهیپمایی خود برای تحریک ساکنان بخش قدیمی قدس با صداهای بلند به مسلمانان و اعراب دشنام می دادند و در کل مسیر مورد پشتیبانی نیروهای پلیس اسرائیل قرار داشتند؛ آنها مغازه داران عرب قدس را نیز مجبور کردند که مغازه های خود را تعطیل کنند.

موسسه اوقاف و آثار باستانی الاقصی تاکید کرد که این راهپیمایی صهیونیست ها در چارچوب فعالیت های نهادهای تندرو صهیونیستی برای تسریع گام ها برای ساخت مجسمه هیکل به جای مسجد الاقصی است

موسسه الاقصی با تحریک آمیز خواندن این راهپیمایی تاکید کرد که هر ذره ای از خاک بیت المقدس حق خالص فلسطینیان است و معبد هیکل اسطوره ای باطل است که هیچ سند تاریخی ندارد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار